Trwa ładowanie...

Koronawirus. Prof. Tomasiewicz: "Problem jest w liczbie zlecanych testów" (WIDEO)

Zobacz film: "Koronawirus. Prof. Tomasiewicz: "Problem jest w liczbie zlecanych testów""

W programie "Newsroom" prof. Krzysztof Tomasiewicz skomentował sprawę zlecania testów przez lekarzy POZ. Specjalista twierdzi, że lekarze pierwszego kontaktu mogą zlecać je nieodpowiednim pacjentom.

1. "Lekarze – mimo prośby pacjentów – często testów nie zlecają"

Prof. Krzysztof Tomasiewicz był pytany o to, czy optymistyczna ocena sytuacji epidemicznej w Polsce przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego może być wynikiem tego, że informacje dot. liczby wykonywanych testów na COVID-19 mogą być zmanipulowane. Przypomnijmy, że minister Niedzielski stwierdził w ostatnich dniach, że najgorsze jest już za nami, a obecna sytuacja jest stabilna.

- Wierzę, że statystyka jest prowadzona w sposób rzetelny, ale z mojej praktyki wiem, że problem jest w liczbie zlecanych testów. Mamy sygnały od naszych pacjentów, że lekarze – mimo prośby pacjentów – często testów nie zlecają. Trzeba się zastanowić, czy testy zlecane są właściwym osobom – twierdzi specjalista.

2. "To nie jest czas na jakiekolwiek protesty"

Prof. Tomasiewicz odniósł się również do pytania o to, czy protest, który zapowiadają pielęgniarki, może przyczynić się do ostatecznego upadku systemu ochrony zdrowia w Polsce.

- To nie jest czas na jakiekolwiek protesty, zwłaszcza ze strony pracowników opieki medycznej. Jesteśmy na granicy wytrzymałości systemu. Jakiekolwiek osłabienie kadrowe to nie jest dobry komunikat – mówił specjalista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.