Trwa ładowanie...

Lek na nadciśnienie i maść na oparzenia zostały wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju tabletek na nadciśnienie - Prestozek Combi oraz maści na oparzenia - Polibiotic.

W przypadku tabletek Prestozek Combi, GIF uzasadnia swoją decyzję o wycofaniu uzyskaniem w badaniach stabilności wyników poza specyfikacją dla parametru zawartości substancji czynnych.

Zobacz także:

Zobacz film: "Apteki dla aptekarzy, leki tylko dla bogatych? Kontrowersyjny pomysł PiS"

Wycofanie maści Polibiotic to wynik postępowania reklamacyjnego, które wykazało możliwość znajdowania się w obiegu opakowań z tym produktem leczniczym, który jest niezgodny z dokumentacją rejestracyjną.

Te leki bez recepty wchodzą w reakcje ze słońcem
Te leki bez recepty wchodzą w reakcje ze słońcem [6 zdjęć]

Niedawno w mediach było głośno o angielskiej biegaczce, która podczas maratonu uległa poparzeniu słonecznemu.

zobacz galerię

Wycofana seria tabletek Prostozek Combi posiada numer: 41601127 oraz datę ważności 12.2018. Numer serii maści Polibiotic to: 01AF0517 oraz data ważności upływa 05.2020 roku.

1. Czym są obydwa produktry lecznicze?

Prestozek Combi to tabletki, które stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) oraz choroby wieńcowej, czyli stanu, w którym dopływ krwi do serca jest zmniejszony lub zablokowany.

Polibiotic to maść, którą stosuje się przy ranach skóry takich jak: otarcia, ukąszenia, zadrapania, owrzodzenia oraz oparzenia.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dwa produkty lecznicze wycofane z obiegu decyzją GIF
Dwa produkty lecznicze wycofane z obiegu decyzją GIF (123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza