Trwa ładowanie...

Objawy raka, które ignorujemy (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy raka, które ignorujemy"

Nowotwór objawia się na wiele sposobów. Często symptomy są bardzo niecharakterystyczne. Jakie najczęściej ignorujemy? To m.in. guzek na ciele, nawracający kaszel czy utrata masy ciała bez żadnych zmian w stosowanej diecie.

Warto zwrócić uwagę też na męczliwość, podwyższoną temperaturę czy ogólne osłabienie organizmu. Nowotwór to podstępna choroba, niejednokrotnie daje niecharakterystyczne objawy, które zwykle bagatelizujemy. Oto pięć objawów raka, które są najczęściej ignorowane.

Guzek na ciele wcale nie musi oznaczać raka, jednak gdy tylko się pojawi trzeba go obserwować. Gdy zacznie rosnąć, natychmiast poinformuj o tym lekarza. Może on świadczyć o łagodnym tłuszczaku. A

le istnieje również podejrzenie, że to znacznie poważniejsza zmiana. Także kaszel i zmiana barwy głosu może świadczyć o rozwoju nowotworu.

Jeśli zauważasz u siebie nawracający kaszel, który trwa kilka tygodni, jak najszybciej powinieneś skonsultować się z lekarzem. To samo dotyczy chrypki, nie zawsze jest efektem nadwerężenia strun głosowych, może sygnalizować raka płuc. Chcesz wiedzieć więcej, koniecznie obejrzyj wideo.

10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór
10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór [10 zdjęć]

Czy wiedziałeś, że niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą przyczynić się do...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.