Trwa ładowanie...

Objawy raka u mężczyzn, które panowie często ignorują (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy raka u mężczyzn"

Większość mężczyzn unika lekarzy jak ognia, próbując leczyć się na własną rękę lub, co gorsza, bagatelizując nawet najbardziej uporczywe objawy.

Niestety, wielu nie zdaje sobie sprawy, że ciągle nawracające dolegliwości mogą świadczyć o poważnej chorobie, a nawet nowotworze. Które z nich są szczególnie niebezpieczne? Wielu mężczyzn nie dba wystarczająco o swoje zdrowie.

Niektóre objawy mogą świadczyć o rozwijającym się nowotworze. Utrata masy ciała. Jeśli nie jesteś na diecie, a tracisz kilogramy, może być to objaw rozwijającego się nowotworu.

Gorączka może być reakcją organizmu na chorobę lub infekcję. Może być też jednak objawem nowotworu krwi lub przerzutów raka na inne organy. Kaszel, jeśli trwa dłużej niż trzy-cztery tygodnie może świadczyć o rozwijającym się raku płuc lub raku jamy ustnej.

Trudności w połykaniu, jeśli połykanie śliny sprawia ból, towarzyszą ci wymioty i nudności. Możesz mieć do czynienia z rakiem żołądka lub jamy ustnej.

Może być efektem przepracowania lub błahych dolegliwości, ale może też świadczyć o nowotworze, jeśli trwa nieprzerwanie od kilku tygodni.

Plamy w jamie ustnej, białe, szare lub czerwone plamy na języku czy policzkach, mogą świadczyć o raku jamy ustnej. Zaobserwowałeś u siebie którąś z powyższych dolegliwości? Skonsultuj się z lekarzem.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.