Trwa ładowanie...

Proszek do prania dla niemowląt

Świeżo upieczeni rodzice zwykle z troską pochylają się nad wszelkimi aspektami związanymi z jak najlepszą opieką nad niemowlakiem. Dbają o niezbędne szczegóły dotyczące higieny i zdrowia maluszka. Nic dziwnego, w końcu mały człowiek jest zdany wyłącznie na opiekę ze strony dorosłych w wielu podstawowych kwestiach. Wielu troskliwych rodziców zastanawia się też nad wyborem jak najlepszych produktów higienicznych dla dziecka oraz nad wyborem takich środków do prania odzieży dziecka, które w żaden sposób nie wpłyną na pogorszenie jego zdrowia. Alergia u niemowląt spowodowana kontaktem z substancjami uczulającymi jest częsta, dlatego większość rodziców ubranka maluszka pierze w płatkach mydlanych. Z drugiej strony, pranie w płatkach mydlanych powoduje, że ubranka dziecka są niedoprane lub poszarzałe. Jaki zatem proszek lub płyn do prania odzieży niemowlęcej jest wskazany? Co wybrać z szerokiej gamy dostepnych na rynku produktów?

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

1. Jaki proszek do prania dla niemowląt do szóstego miesiąca życia?

Lekarze zalecają, by do szóstego miesiąca życia niemowlaka stosować specjalny proszek do prania dla dzieci. Skóra takich maleństw jest bardzo wrażliwa, dlatego musisz szczególnie uważać na to, jaki proszek do prania dla niemowląt lub płyn do prania stosujesz. Alergia u dzieci pojawia się szybko, a dość trudno ją wyleczyć. Jeżeli masz nową wyprawkę dla malucha, powinnaś zacząć od wyprania jej przed nałożeniem. Ponieważ będzie to pierwszy raz, kiedy skóra dziecka zetknie się z wypranym ubrankiem, powinnaś być ostrożna. Po kontakcie z nieodpowiednio wypranym ciuszkiem, u dzieci może pojawić się wysypka.

Proszek do prania odzieży niemowlęcej powinien być jak najbardziej delikatny. W sklepach znajdzież specjalne proszki przeznaczone właśnie do prania odzieży dziecięcej. Tego typu proszek do prania dla dzieci ma słabsze składniki piorące, dzięki temu ryzyko, że wystąpi alergia u dzieci, jest mniejsze. Odpowiedni proszek lub płyn do prania dla niemowląt powinien mieć specjalne atesty. Jeżeli nie chcesz używać proszku do prania, możesz stosować płatki mydlane. Są one jeszcze delikatniejsze. Jednak pranie w płatkach powinnaś powtórzyć kilka razy, ponieważ jedno płukanie może nie wyprać ubranka.

2. Jaki proszek do prania dla niemowląt po szóstym miesiącu życia?

Dziecko, które weszło już w drugie półrocze życia, jest bardziej aktywne ruchowo. To pociąga za sobą większe zabrudzenia. Po szóstym miesiącu życia możesz spróbować wrócić do zwykłych proszków. Jednak musisz uważnie obserwować skórę dziecka. Jakiekolwiek objawy alergii u niemowląt powinny cię skłonić do zaprzestania używania danego proszku.

Alergia skórna u niemowląt jest informacją, że ubranka powinny być prane nadal w delikatnym proszku. Żeby sprawdzić, czy alergia u niemowląt wywoła objawy, upierz jedną rzecz dziecka w swoim praniu. Nastaw jednak program na dodatkowe płukanie. Alergie skórne u niemowląt często są wywołane niedokładnym płukaniem ubranek. Alergia skórna u małych dzieci zazwyczaj objawia się zaczerwienieniem skóry, malutkimi krostkami lub wypryskami. Nigdy nie wolno wyciskać małych krostek na ciele niemowlaka. Najlepiej zgłosić się do lekarza, który oceni stan dziecka i zaleci odpowiednie leczenie – zwykle za pomocą antyalergicznych maści bądź kremów.

Pranie ubrań dziecka ma więc niebagatelny wpływ na stan skóry niemowlaka. Źle spłukane pieluszki tetrowe, które ostatnio wielu rodziców stara się używać, mogą wywoływać reakcje alergiczne. Proszki do prania dla niemowląt powinny także zawierać małą ilość środków zapachowych.

Jeśli obawiasz się o delikatną skórę swojego maluszka, poszukaj produktów ekologicznych do prania ubranek dziecięcych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza