Trwa ładowanie...

Sposoby leczenia niepłodności męskiej

Leczenie niepłodności męskiej powinno się odbywać pod okiem lekarza specjalisty. Niepłodność męska może przybrać różne formy. O swego potomka powinny zacząć martwić się pary, które starają się o dziecko dłużej niż okres jednego roku. Problem musi być skonsultowany z lekarzem, który zasugeruje odpowiednie leczenie. Jeśli mężczyzna ma problemy z erekcją, pomóc mogą leki, np. Viagra. Rozpoznanie jakiego typu schorzenie dotyka parę jest pierwszym krokiem do wyleczenia.

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

1. Diagnoza lekarska

Leczenie niepłodności męskiej i jej diagnoza zależą od rodzaju niepłodności. Są dwa podstawowe typy problemów z męską płodnością:

  • problemy z wytryskiem,
  • problemy ze spermą.

Mężczyzna mający problemy z wytryskiem często nie szuka pomocy u lekarza. Jeśli pojawia się problem ze wzwodem, bardzo ważne jest rozróżnienie jaki rodzaj podłoża jest odpowiedzialny za dysfunkcję, psychologiczny czy fizjologiczny. Rozróżnienia takiego dokona lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem. Często też zdarza się, że męska niepłodność jest związana z zaburzeniami hormonalnymi, które jest zdiagnozowane poprzez wykonanie prostego badania krwi na poziom testosteronu.

2. Przyczyny bezpłodności

Jest kilka częstych przyczyn wystąpienia niepłodności, np. nadmierne picie alkoholu, palenie papierosów, choroby. Szkodliwe też mogą być długotrwała jazda na rowerze, trzymanie laptopa na kolanach, noszenie komórki w kieszeni. Ważnym czynnikiem są też predyspozycje genetyczne. Przebyta świnka także ma wpływ na męska płodność, gdyż choroba może prowadzić do dysfunkcji jąder. Wyeliminowanie owych czynników ma duże znaczenie w profilaktyce niepłodności.

3. Leczenie niepłodności męskiej u lekarza

Kiedy lekarz rozpozna przyczyny problemów z płodnością, odpowiednie leczenie zostanie zalecone. Lekarz skieruje na odpowiednie badania na niepłodność. Badanie na wykrycie chorób wenerycznych jest też często polecane parom. Terapia hormonalna jest przepisywana panom, którzy mają problemy z prawidłową produkcją spermy. Wpływa ona na poprawiania ilości spermy i jej jakości. W pewnych problemach zabieg chirurgiczne jest wykonywany.

4. Niepłodność męska – leczenie poza gabinetem lekarskim

Pomimo, że istnieją skuteczne leki na bezpłodność, warto sięgnąć również po naturalne metody. Są one polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Aby zwiększyć szanse na dziecko, można wprowadzić zmiany do swojej diety. Warto sięgnąć po suplementy witamin i minerałów. Kobietom polecana jest dodatkowa dawka witaminy B6. Mężczyźni powinni przyjmować więcej witaminy C i innych antyoksydantów. Powinni oni jeść truskawki, jagody, fasolę. Dobrze wpływa na spermę także cynk. Regularne przyjmowanie ziół może również wspomóc płodność. Bardzo ważne są zmiany w stylu życia, np. zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie kofeiny z diety. Także stres na bardzo negatywny wpływ na płodność. Oboje powinni spróbować zmniejszyć ilość stresu, który rozregulowuje gospodarkę hormonalną.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza