Trwa ładowanie...

Środek na zaburzenia rytmu dobowego w leczeniu depresji

Badania wskazują, iż stosowana przy zaburzeniach rytmu dobowego pochodna melatoniny może okazać się skuteczna w leczeniu depresji...

spis treści

1. Działanie antydepresantów

Farmaceutyki stosowane w leczeniu depresji określane są mianem antydepresantów. Ich działanie polega na podnoszeniu poziomu neuroprzekaźnika – serotoniny. Substancja ta ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Niestety, osoby cierpiące na depresję i stosujące tego typu leki często skarżą się na związane z nimi efekty uboczne, w tym na utratę popędu seksualnego.

Zobacz film: "Co łączy bezsenność z depresją?"

2. Działanie leku na zaburzenia rytmu dobowego

Stosowana w zaburzeniach rytmu dobowego pochodna melatoniny ma zdolność do wiązania receptorów melatoniny i blokowania receptorów serotoniny w mózgu. Dzięki temu poprawia nastrój i zapewnia zdrowy sen. Naukowcy podejrzewają, iż sprawdza się ona u chorych na depresję, gdyż osoby cierpiące na tą chorobę często mają zaburzony system dobowy. Rozregulowany zegar wewnętrzny sprawia, że dolegliwości związane z depresją są bardziej dotkliwe. Dużą zaletą pochodnej melatoniny jest również fakt, iż jej stosowaniu towarzyszy mniej działań niepożądanych niż w przypadku standardowych antydepresantów. Lek ten dostępny jest już w krajach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i Australii, a naukowcy twierdzą, iż może on stanowić alternatywę dla innych leków na depresję.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Środek na zaburzenia rytmu dobowego w leczeniu depresji
Środek na zaburzenia rytmu dobowego w leczeniu depresji
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza