Trwa ładowanie...

Walka o sprawność Borysa. Pomoc dla kotka jest na wagę złota

Kot
Kot (Facebook)

Kiedy kot zachorował i wymagał częstych oraz kosztownych wizyt u weterynarza, jego właściciele postanowili się go pozbyć. Jedna z kobiet zainteresowała się losem kotka i postanowiła mu pomóc. U zwierzaka doszło do naderwania barku, zaniku mięśni oraz przykurczu stawów. Kobieta utworzyła zbiórkę na jego leczenie. Prosi o wsparcie, bez którego zwierzę nie przeżyje.

Kobieta prosi o niezbędne wsparcie, które przedłuży życie Boryska i Agnes. Jeśli ci nie jest obojny ich los, możesz pomóc dokonując nawet niewielkiej wpłaty TUTAJ.

1. Pomoc dla kota Borysa

- Kotek wymaga masaży 3 razy dziennie, codziennego zakładania ortezy, ćwiczeń z rehabilitantką oraz możliwe, że chirurgicznej ingerencji w naprawę ścięgna. Nie ma jednak pewności, że uda się uratować łapkę. Właścicielka przyznała, że nie ma czasu ani pieniędzy opiekować się kotkiem, dlatego postanowiła się go zrzec - mówi pani z "Chojnowskich Kotów", która ma go u siebie w domu tymczasowym.

Borys był bardzo zaniedbany. Oprócz problemów ze sprawnością zmagał się z pasożytami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz chorym gardłem, które objawiało się bólem. Wymagał antybiotyków i kroplówki. Codziennie przechodzi też serię masaży i rehabilitację.

Zobacz film: "Kocia "rozmowa". Przezabawne nagranie z Wielkiej Brytanii"
Borys potrzebuje natychmiastowej pomocy
Borys potrzebuje natychmiastowej pomocy (pomagam.pl)

Mimo trudności i zobowiązań finansowych kobieta nie poddaje się w walce o kota. - Uratowanie jego łapki nie będzie łatwe, wiąże się z bardzo ciężką codzienną pracą, ale nie poddajemy się, z waszą pomocą musi się udać - apeluje.

2. Drugi kot także potrzebuje pomocy

Niestety, pomocy potrzebuje także drugi kot, który mieszka u kobiety, 4-miesięczna Agnes. Kotka ma uszkodzoną łapkę, z której wycieka ropa. Oprócz tego boryka się z limfocytarno-plazmocytarnym zapaleniem jamy ustnej.

Kotka oprócz leków związanych z wyżej wymienionymi schorzeniami, wymaga także środków podnoszących odporność.

Wpłaty można przekazywać TUTAJ.

Orteza dla kota jest kosztowna. Właścicielka prosi o wsparcie finansowe
Orteza dla kota jest kosztowna. Właścicielka prosi o wsparcie finansowe (pomagam.pl)

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze