Trwa ładowanie...

Ząb z frezarki 3D. Na czym polega stomatologia cyfrowa?

Zobacz film: "Na czym polega stomatologia cyfrowa?"

Nowy ząb w kilka godzin - zrobiony precyzyjnie pod wymiar, trwały i wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów - to przyszłość stomatologii, a właściwie już teraźniejszość!

1. Stomatologia cyfrowa - jak szybko można dostać nowy ząb?

Najnowsze technologie związane z rozwojem frezarek 3D wchodzą do gabinetów dentystycznych i są w stanie z powodzeniem konkurować z tradycyjnymi rozwiązaniami. Protetyka stomatologiczna pozwala już na wykonanie korony czy też mostu nawet podczas jednej wizyty u dentysty. Jednak oszczędność czasu to niejedyna jej zaleta.

2. Zalety protetyki cyfrowej

Cyfrowe projektowanie pozwala ominąć etap sporządzania gipsowego modelu łuku zębowego i znacznie skraca czas wykonania uzupełnienia w laboratorium, co eliminuje konieczność zapewnienia pacjentowi uzupełnień tymczasowych. Technika komputerowa ma więc dwie istotne dla pacjenta zalety: oszczędza czas i pozwala z dużą dokładnością dopasować uzupełnienie.

Dodatkową funkcją jest możliwość skorygowania koloru, który można na bieżąco skonsultować z pacjentem.

3. Cena uzupełnienia - nie większa niż w przypadku tradycyjnej protetyki

Dodatkowym argumentem na plus może być także cena, bo stomatologia cyfrowa nie jest wcale droższa od klasycznej protetyki.

4. Protetyka cyfrowa - raczkujący duży biznes

W Polsce stomatologia cyfrowa istnieje zaledwie od kilku lat, ale rozwija się w zawrotnym tempie. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wyliczono nawet, że w ciągu najbliższych 10 lat wartość stomatologii cyfrowej w rynku ma sięgnąć prawie 10 mld dolarów!

Na czym polega stomatologia cyfrowa, jak jest skuteczna i czy się opłaca? Te pytania zadaliśmy stomatologowi Tomaszowi Kuprysiowi. Zobaczcie wideo!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.