Trwa ładowanie...

Znany lekarz zaginął na greckiej wyspie. Policja ma nową teorię

 Katarzyna Prus
07.06.2024 18:11
Dramatyczne teorie na temat zaginięcia znanego lekarza na greckiej wyspie
Dramatyczne teorie na temat zaginięcia znanego lekarza na greckiej wyspie (Getty Images, Facebook)

Poszukiwania znanego lekarza i prezentera Michaela Mosleya nadal nie przyniosły rezultatów. Greckie służby sugerują, że 67-latek mógł się odwodnić i zemedleć.

spis treści

1. Znany lekarz zemdlał z powodu odwodnienia?

Dr Michael Mosley, 67-letni brytyjski lekarz celebryta, zaginął podczas wakacji do akcji poszukiwawczo-ratowniczej dołączy więcej funkcjonariuszy) na wyspie Simi, należącej do greckiego archipelagu Dodekanez.

Ostatni raz widziano go w środę, kiedy to około godziny 13.30 opuścił plażę, na której przebywał z żoną. Lekarz zniknął podczas trekkingu z plaży St. Nicholas do Pedi Beach. Gdy po sześciu godzinach nie wrócił, jego żona zgłosiła zaginięcie.

Zobacz film: "Dr Posobkiewicz mówi, jak korzystać z akwenów wodnych podczas upałów"

Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatów, a greccy urzędnicy wysunęli przypuszczenia, że zaginięcie lekarza może mieć związek z panującymi na wyspie upałami. Temperatura sięga tam teraz 35 stopni Celsjusza.

Poszukiwania brytyjskiego lekarza nadal nie przyniosły rezultatów
Poszukiwania brytyjskiego lekarza nadal nie przyniosły rezultatów (Getty Images)

Burmistrz Simi, Eleftherios Papakalodoukas oraz policja kontynuująca poszukiwania lekarza, zasugerowali, że dr Mosley mógł zemdleć z powodu odwodnienia.

Podkreślił też, że trasa, jaką wybrał lekarz jest zdradliwa. Wskazał, że są tam bardzo wysokie klify i nierówny teren, a to mogło stwarzać znaczne ryzyko, zwłaszcza bez wody.

2. Pięć dni intensywnych działań

Władze wyspy zobowiązały się do kolejnych pięciu dni intensywnych działań. Wskazano, że do akcji poszukiwawczo-ratowniczej dołączy więcej funkcjonariuszy.

Aktualnie, jak podaje Birmingham Live, w poszukiwaniach lekarza biorą udział helikoptery, drony, psy i służby ratunkowe.

Dr Michael Mosley jest dobrze znany brytyjskiej publiczności z licznych programów telewizyjnych, w których promował zdrowy styl życia i odchudzanie.

Występował m.in. w cyklu BBC "Trust Me, I'm A Doctor", programie "Michael Mosley: Who Made Britain Fat?" na Channel 4 oraz w dokumencie "Infested! Living With Parasites" na BBC Four, w którym przez sześć tygodni żył z tasiemcem w jelitach.

Wprowadził także popularną dietę 5:2, która zdobyła dużą popularność na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze