Trwa ładowanie...

"Życie Seniora" - dodatek do Dziennika Metro

Już dziś w Dzienniku Metro znajdziecie Publikacje pt. „Życie Seniora”. Partnerem medialnym jest abcZdrowie.pl.

XXI wiek to czas dużych zmian społecznych jak i obyczajowych, co znacznie zmieniło pozycję człowieka starszego. Obecnie stale rośnie zainteresowanie wpływem rożnych czynników związanych z tym ważnym okresem w życiu ludzkim. Problemy ludzi starszych nabrały dużego znaczenia ekonomicznego, społecznego i zdrowotnego.

Projekt prasowo-internetowy „Życie Seniora” porusza tematykę związaną z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów. Propaguje odpowiednie zachowania w obszarze zdrowia, zarówno wśród osób w podeszłym wieku, jak i młodych, którzy nieuchronnie wiek starczy osiągną.

Dzięki wywiadowi z Antonim Huczyńskim - żołnierzem Armii Krajowej, lekarzem weterynarii, nestorem rodziny, i wielkim optymistą prezentujemy Wam inspirujący i zachęcający do dbania o siebie i własne zdrowie, materiał. Stawiając na proedukacyjną stronę dialogu z czytelnikiem, prezentowany jest również artykuł Prof. dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowska - Tobis - Przewodniczącej Zarządu Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Bezcenne jest również wsparcie merytoryczne Dr hab. Tomasza Urbanka, Prezesa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego: „W przypadku chorych z żylakami kończyn dolnych oraz niewydolnością żylną warto pomyśleć o usunięciu żylaków – ich dalsze stopniowe powiększanie się stanowi bowiem istotny czynnik ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Istotnym elementem profilaktyki jest również unikanie przewlekłego unieruchomienia co nie zawsze jednak możliwe jest u osób w wieku podeszłym.”

Dla czytelników portalu Publikacja dostępna online: http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2015/03/2015_03_31_Zycie_Seniora.pdf.

"Życie Seniora"

"Życie Seniora"

"Życie Seniora" to specjalny dodatek do Dziennika Metro, poruszający najpoważniejsze problemy zdrowotne osób w podeszłym wieku. Patronat nad publikacją objął portal abcZdrowie.pl.

Publikacja porusza nie tylko tematykę zdrowia fizycznego seniorów i problemów w dostępie do odpowiedniego poziomu opieki specjalistycznej, ale również temat kondycji społecznej tej grupy. Bardzo istotne jest propagowanie aktywnej postawy u takich osób i pomoc w realizowaniu pasji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.