Trwa ładowanie...

Co dolega 22-letniej Rachel Morris? (WIDEO)

Zobacz film: "Co jest przyczyną swędzącej wysypki?"

22-letnia Rachel Morris od kilku lat cierpi z powodu swędzącej wysypki, która najczęściej pojawia się na twarzy oraz powiekach. Wysypkę na ciele kobiety mógł uaktywnić silny stres. Rachel chce dowiedzieć się, jak się jej pozbyć. Doktorzy Pixie McKenna i Phil Kieran postarają się postawić diagnozę.

Pixie przyjmie 22-letnią Rachel Morris, która od kilku lat cierpi z powodu swędzącej wysypki.

-Pojawia sięna twarzy oraz na powiekach, które puchną i nie dają się otworzyć.

-Od jak dawna tak się dzieje?

-Od 2,5 roku. Zaczęło się podczas egzaminów. Byłam zestresowana. Teraz pojawia się na całej twarzy. Skórę mam bardzo suchą, często drapię się w nocy. Budzę się z poharataną buzią.

-Skóra jest pogrubiała.

-Od pocierania pojawiły się zmarszczki.

-Szukałaś diagnozy w sieci?

-Znalazłam pewne forum dyskusyjne.

-Czy coś cię zaniepokoiło?

-Znalazłam przerażające zdjęcia.

Objawy Rachel mogą wskazywać na alergię pokarmową, egzemę albo nawet na świerzb czy niewydolność nerek.

-Czy wcześniej cierpiałaś na zapalenie skóry?

-Jako dziecko miałam wysypkę na łokciach.

-A na astmę?

-Od kilku lat bez nawrotów. Miałam też katar sienny.

-Przy takich skłonnościach diagnozujemy skórę atopową. Wysypkę leczymy metodą prób i błędów, ale leki nie pomogą bez zmiany diety, kontrolowania stresu, ilości spożywanego alkoholu i płynów oraz warunków, w jakich się pracuje. Pomieszczenie klimatyzowane lub gorące. To wszystko może mieć wpływ na kondycję skóry.

Każdy stan zapalny skóry wymaga intensywnego jej nawilżania, kilka razy w ciągu dnia. Musisz też starać się nie dotykać twarzy.

-Chciałabym to zrobić teraz. Miło było cię poznać.

Egzema to grupa dolegliwości skórnych mogących występować na całym ciele, powodujących suchość, swędzenie i rumień. Skóra może się łuszczyć, krwawić lub rogowacieć.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza