Jak wygląda ukąszenie kleszcza? Lepiej być przygotowanym (WIDEO)
Chociaż sezon na kleszcze trwa zwykle od marca do listopada, okazuje się, że te pajęczaki są groźne przez cały rok. Wystarczy kilka ciepłych dni, żeby przebudziły się na żer. Kleszcze zimują zwykle w stertach liści i tam najłatwiej znaleźć je na początku sezonu.
Ugryzienie kleszcza może być mylone z ugryzieniem komara lub meszki. Trudniej je rozpoznać, zwłaszcza, gdy kleszcz odczepi się już od naszej skóry. Dlatego ważne jest, żeby po każdym spacerze dokładnie obejrzeć swoje ciało.
Kleszcze lubią wgryzać się w zagłębienia pod kolanami i w pachwiny. Możemy je także znaleźć pod pachami, piersiami i na zgięciu łokci.
Kleszcze są groźne zarówno dla mieszkańców wsi jak i miast. Możemy spotkać je w parkach, na łąkach, w lesie i przydomowych ogródkach.
Ugryzienie przez kleszcza jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do zakażenia chorobami odkleszczowymi, m.in. boreliozą czy kleszczowym zapaleniem mózgu.
Jak rozpoznać ugryzienie kleszcza i na co zwrócić uwagę? Zobacz WIDEO
To warto wiedzieć:
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.