Trwa ładowanie...

Koty potrzebują pomocy. "Bez odpowiedniego zaplecza nie pokonają choroby"

Koty potrzebują pomocy. "Bez odpowiedniego zaplecza nie pokonają choroby"
Koty potrzebują pomocy. "Bez odpowiedniego zaplecza nie pokonają choroby" (zrzutka.pl)

"Anioły też mruczą" apelują o pomoc dla kotów dotkniętych chorobami. Ciepiących zwierzaków jest mnóstwo, niestety brakuje finansów na pomoc weterynaryjną. "Naszym marzeniem jest nie martwić się o finanse, wtedy moglibyśmy prawdziwie pomagać. Chcemy dalej działać, chcemy dalej ratować, bo wiemy, że one nas potrzebują, czekają na nas" - piszą autorzy zbiórki utworzonej na rzecz pomocy kotom.

spis treści

1. Potrzebna pomoc

"Anioły też mruczą" to grupa, która z miłości do kotów działa na rzecz poprawy losu bezdomnych i niechcianych istot. Teraz utworzyli zbiórkę, z której kwota zostanie przeznaczona na leczenie 50 chorych kotów. Niestety zwierząt jest wiele, a koszta leczenia są bardzo wysokie.

"Los nas nie oszczędza, a same dobre serca nie wystarczą, żeby im pomóc.Kaliciwiroza, koronawirus, FIP, panleukopenia. to tylko niektóre z tragedii, które co chwile nas spotykają. Bez odpowiedniego zaplecza nie jesteśmy w stanie dać im równych szans do walki z chorobą" - możemy przeczytać na zbiórce.

"Chcemy im pomóc najlepiej, jak potrafimy, czasem możemy tylko pozwolić odejść im z godnością, dać im namiastkę domu i miłości do końca ich dni, ale zawsze walczymy do końca razem z nimi" - piszą autorzy zbiórki.

Wśród podopiecznych są także koty przewlekle chore, wymagające ciągłych wizyt u weterynarza: z wadami serca, niewydolnością nerek czy białaczką, a także takie, które doświadczyły okrutnej przemocy w przeszłości i nie mogą liczyć na adopcję, gdyż nie ufają ludziom.

2. Pieniądze potrzebne nie tylko na leczenie

Leczenie kotów to tylko jeden z wielu wydatków grupy “Anioły też mruczą”. W ostatnim czasie dochodzą także koszty szczepień i częstsze wizyty u weterynarza.

"Zdarzają się sytuacje, że nie możemy znaleźć choćby tymczasowego schronienia dla kociaków, ale chcemy je uratować przed mrozem i głodem. Wtedy spędzają wiele dni w hoteliku lub gabinecie weterynaryjnym. To generuje ogromne koszta, które nas przerastają" - piszą grupowicze.

Zbliża się zima, temperatury w wielu miejscach Polski spadły poniżej zera. Aby pomóc bezdomnym i porzuconym kotom nie wystarczą dobre serca. Na szczęście są osoby, które chcą pomagać bezbronnym stworzeniom. - Wystarczy tak niewiele, żeby zmienić życie tych istot na lepsze, żeby nie dać im zginąć i dać odrobinę szczęścia, na które zasługuje każde żywe stworzenie, zwłaszcza teraz - mówi jedna z autorek zbiórki.

Pomóc możesz klikając w link, i dołączając do zbiórki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze