Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Laserowa ablacja żylaków

Avatar placeholder
05.09.2013 14:36
Laserowa ablacja żylaków
Laserowa ablacja żylaków

Laserowa ablacja jest bardzo skutecznym i trwałym sposobem leczenia żylaków kończyn dolnych. Do zabiegu pacjent kwalifikowany jest na podstawie badania ultrasonograficznego żył. Zabieg ten polega na selektywnym obkurczeniu i trwałym zamknięciu światła naczynia wskutek działania lasera. Odbywa się to poprzez wprowadzenie przez skórę do wnętrza żyły specjalnego włókna laserowego, a następnie przesuwanie go wzdłuż naczynia, które chcemy zamknąć. Emitowane przez laser światło powoduje zamknięcie żyły w uszkodzonym miejscu, a jej funkcje przejmują inne naczynia żylne.

Sam zabieg jest stosunkowo bezbolesny i przeprowadzany jedynie przy znieczuleniu miejscowym skóry w miejscu nakłucia. Efekt estetyczny takiego leczenia jest bardzo dobry, nie pozostawia ono blizn, jedynie bezpośrednio po zabiegu może występować niewielki siniak, obrzęk albo rumień, który wchłonie się samoistnie w przeciągu kilku dni. Po zabiegu pacjent powinien przez co najmniej 4 tygodnie unikać promieniowania UV. Przeciwwskazaniami do tego typu leczenia są: ciąża, bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, zakrzepica, choroby infekcyjne skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze