Trwa ładowanie...

Leczenie koronawirusa osoczem ozdrowieńców (WIDEO)

Zobacz film: "Leczenie koronawirusa osoczem ozdrowieńców"

Wciąż nie ma skutecznego leku ani szczepionki na koronawirusa, ale już teraz eksperci z całego świata prześcigają się w odnajdowaniu nowych form leczenia Covid-19.

Lekarze wiedzą już, że skuteczne w terapii zwłaszcza tych najbardziej ciężkich przypadków jest stosowanie osocza wyłonionego z krwi tzw. ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już koronawirusa i teraz ich organizm wytworzył przeciwciała.

To szansa dla wielu chorych, a mimo to ten sposób nadal wydaje się być kontrowersyjny. Dlaczego?

Na czym polega ta metoda? Czy pobieranie osocza boli? Czy bycie ozdrowieńcem to jedyny warunek do spełnienia?

Ekspert prof. Andrzej Deptała wyjaśnia również, czy można ponownie zachorować na koronawirusa i co to znaczy, że ktoś nie wytworzył przeciwciał potrzebnych do walki z wirusem.

Zobacz koniecznie nasze WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza