Maseczka na wągry

Zaskórniki, zwane inaczej wągrami, są częstym problemem skóry mieszanej i tłustej. Szczególne nasilenie tych zmian widoczne jest w przypadku osób w nastoletnim wieku. Skutecznym sposobem zwalczającym te nieestetyczne zmiany skórne jest odpowiednia pielęgnacja. Kluczową rolę odgrywa tu stosowanie odpowiednich maseczek. Czym musi cechować się maska, która umożliwi nam pozbycie się problemu, jakim są wągry?

Zaskórniki – dlaczego powstają na skórze?

Zaskórnikami nazywamy drobne, białe bądź czarne krostki zlokalizowane tuż przy ujściu mieszków włosowych. Charakterystyczny w tym przypadku jest brak występowania stanu zapalnego. Mogą one być perłowo-białe bądź czarne. Najczęściej występują w okolicy tzw. strefy T skóry, do której zaliczamy czoło, skrzydełka nosa oraz brodę. Jednak w przypadku cery tłustej mogą one być zlokalizowane również w obrębie policzków.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Zaskórnik tworzy się wówczas, gdy mamy do czynienia z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Wydzielane przez skórę sebum w połączeniu z zanieczyszczeniami oraz stosowanymi przez nas kosmetykami do makijażu – jest idealną „zatyczką” dla ujścia mieszka włosowego. W efekcie w pewnym momencie sebum nie może wydostać się na zewnątrz i gromadzi się w obrębie ujścia mieszaka. W ten sposób tworzą się nieestetyczne zaskórniki.

Warto wiedzieć, że w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji zaskórniki mogą przekształcić się w stany zapalne, które predysponują do wystąpienia trądziku pospolitego. W związku z tym w przypadku tych zmian nie należy stosować mechanicznego oczyszczania, a także środków pielęgnacyjnych o dużej zawartości alkoholu.

Naturalne sposoby na zaskórniki

Istnieje wiele naturalnych sposobów umożliwiających usunięcie zaskórników. Najskuteczniej działają rozmaite maski kosmetyczne. Możesz je wykonać sama w domu.

Jedną ze skutecznie działających masek jest maska z białka jaja kurzego. Wystarczy oddzielić żółtko od białka. Przez kilka sekund delikatnie ubijaj białko. Następnie nałóż je na całą powierzchnię skóry i pozostaw na około 15 minut. Pewnie szybko odczujesz, że maska ta ściąga cerę. W momencie gdy białko zastyga, ujścia mieszków włosowych zostają dokładnie odblokowane. Po upływie wyżej wskazanego czasu – dokładnie zmyj maskę za pomocą wody. Do maski tej możesz dodać sok z cytryny, który zawiera alfa-hydroksykwasy. Kwasy te penetrują skórę i usprawniają proces usuwania obumarłych komórek skóry, które również są częstą przyczyną powstawania zaskórników. Regularnie stosując maskę z białka, szybko zauważysz rezultaty jej działania. Cera będzie gładsza, a zaskórniki będą się rzadziej tworzyć.

Innym skutecznym sposobem na usunięcie zaskórników jest zastosowanie maski z zielonej glinki. Zielona glinka skutecznie oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Maskę taką można znaleźć w wielu aptekach w formie proszku bądź w postaci gotowej. Sproszkowaną maskę przed użyciem należy rozmieszać z wodą. Glinkę pozostawiamy na skórze na około 15 minut. Następnie zmywamy za pomocą wody. Skóra staje się gładsza i jaśniejsza.

Zaskórniki nie muszą być uciążliwym problemem. Stosując odpowiednią pielęgnację, możesz w szybki sposób je zlikwidować.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera trądzikowa
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Cera trądzikowa
Cera trądzikowa

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Dobór odpowiednich kosmetyków W przypadku cery trądzikowej nie należy stosować agresywnie działających preparatów odtłuszczających na bazie alkoholu (...) . Mogą one spowodować nasilenie zmian trądzikowych....

Cera trądzikowa

Problemy z trądzikiem

Problemy z trądzikiem

Trądzik pospolity cechuje się obecnością zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych.

Cera trądzikowa

Blizny potrądzikowe (WIDEO)

Blizny potrądzikowe (WIDEO) Odtwórz wideo

Trądzik to rodzaj schorzenia skóry występujący u 80 proc. nastolatków oraz osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Dolegliwości mogą pojawić się u noworodków (trądzik zaskórnikowy) oraz u niemowląt (trądzik torbielowaty i bliznowaciejący). Trądzik wpływa...

Cera trądzikowa

Domowe sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

i bakteriami, zatykając pory oraz powodując pryszcze. Może to być też wynik tłustej cery lub genetycznych uwarunkowań. Jakakolwiek jest przyczyna pryszczy

Cera trądzikowa

Domowa maseczka

Domowa maseczka

Jeśli mimo regularnego stosowania i wypróbowania różnych domowych maseczek wygląd skóry się nie poprawia, warto udać się do dermatologa i zacząć farmakologiczne leczenie trądziku.

Cera trądzikowa

Problemy z wągrami

Problemy z wągrami

Wągry i zaskórniki to kompleks wielu osób, głównie tych, które posiadają tłustą i mieszaną cerę.

Cera trądzikowa

Maseczka na twarz

Maseczka na twarz

Kosmetyki na rozszerzone pory powinny zawierać kwasy AHA, które zmniejszają widoczność porów.