Przejdź na WP

Milionowy dawca szpiku w Polsce (WIDEO)

Z roku na rok coraz więcej jest osób, które słyszą przerażającą diagnozę: białaczka. W wielu przypadkach jedynym ratunkiem dla nich jest przeszczep szpiku kostnego. Dawcą może być każdy z nas.

Ostatnio w Polsce zarejestrował się milionowy dawca szpiku. To ogromny sukces Fundacji DKMS. Dzięki jej działaniom jesteśmy trzecią bazą potencjalnych dawców szpiku w Europie i szóstą na świecie.

By móc się zarejestrować jako dawca szpiku trzeba mieć ukończone 18 lat, ważyć więcej niż 50 kg i cieszyć się dobrym zdrowiem. Cały proces rejestracji zajmuje ok. 10 minut. Nie trzeba też obawiać się samego pobrania szpiku. Jest to procedura w pełni bezpieczna, a jej jedynym skutkiem ubocznym, jak mówi przedstawicielka fundacji DKMS Agnieszka Mroczek, jest uratowanie czyjegoś życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy