Trwa ładowanie...

Objawy pojawiły się na siłowni. Tak dawał o sobie znać agresywny guz mózgu

Avatar placeholder
Dominika Najda 30.10.2024 12:48
Nagle dostał ataku padaczki. Okazało się, że rak jest w czwartym stadium
Nagle dostał ataku padaczki. Okazało się, że rak jest w czwartym stadium (Facebook)

Isaac Wilton z Coalville z Wielkiej Brytanii był wysportowanym 21-latkiem. Do kwietnia br. roku nie skarżył się na żadnego dolegliwości. Atak padaczki na siłowni doprowadził jednak do druzgocącej diagnozy u młodego mężczyzny.

spis treści

1. Wstrząsająca diagnoza

W kwietniu Isaac jak zwykle wybrał się na siłownię. Podczas treningu miał atak padaczki. Było to kompletnie niespodziewane, gdyż nie doskwierały mu żadne problemy zdrowotne. Drgawki pojawiły się zupełnie niespodziewane.

21-latka zabrano do szpitala i przeprowadzono serię badań. Lekarze nie mieli dla niego dobrych wieści - u młodego mężczyzny zdiagnozowano glejaka wielopostaciowego czwartego stopnia, wyjątkowo agresywnego guza mózgu.

Zobacz film: "W jej głowie rozwijał się guz mózgu"

"Czułem się całkowicie normalnie, a potem nagle leżę w szpitalnym łóżku, czekając na rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. Następną rzeczą, której się dowiaduję, jest to, że mam agresywnego guza mózgu" - ujawnił Isaac w rozmowie z Leicestershire Live.

Diagnoza dla Isaaca była kompletnym wstrząsem. Nigdy nie przypuszczał, że w tak młodym wieku będzie musiał zmierzyć się z nieuleczalną chorobą.

Bliscy wspierają Isaaca w walce z chorobą
Bliscy wspierają Isaaca w walce z chorobą (GoFundMe)

2. Walka z chorobą

Dla pacjentów z glejakiem wielopostaciowym stopnia 4 średni okres przeżycia wynosi zaledwie 12-18 miesięcy. Isaac przeszedł już zabieg chirurgiczny oraz chemioterapię i radioterapię, jednak całkowite usunięcie guza jest praktycznie niemożliwe.

Choć leczenie jest kontynuowane, 21-latek potrzebuje 162 tys. funtów (ok. 850 tys. złotych) na terapię immunoterapią. Lekarze podejmą próbę stworzenia szczepionki z nadzieją, że układ odpornościowy Isaaca zwalczy raka.

Zobacz także: 33-letnia lekarka pokonała rzadkiego raka. "Ważne jest, by nie czekać na objawy"

Młody mężczyzna stara się nie tylko zebrać kwotę potrzebną na dalsze leczenie, ale także zwiększać świadomość na temat guzów mózgu oraz podnieść kwestie finansowania dalszych badań w tym kierunku.

"Leczenie nie jest tanie, ale wiem, że daje mi najlepszą szansę. Dlatego biorę udział w tym marszu. Mogę odczuwać ból, mogę być wyczerpany i mogę potrzebować wózka inwalidzkiego, ale będę kontynuował, ponieważ walczę o swoje życie. Moje przesłanie dla innych, którzy przechodzą przez coś podobnego, brzmi: otaczajcie się wspaniałymi ludźmi, którzy was podnoszą na duchu i pozostają silni, nawet gdy jest ciężko" - dodaje Isaac, który planuje spacer charytatywny.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze