Pierwsze zmarszczki

Zwiastuny zmarszczeknajczęściej pojawiają się w kąciku oka lub na czole. Dla wielu kobiet ich pojawienie się jest kluczowym etapem życia. Obecnie istnieje wiele sposobów, aby uniknąć zmarszczek lub się ich pozbyć. Można również zaakceptować pierwsze zmarszczki mimiczne i podejść do nich z uśmiechem!

Zmarszczki mimiczne

Pierwsze zmarszczki

Odpowiednia pielęgnacja cery zapewnia skórze odpowiednią elastyczność, a to opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Zmarszczka to linijne zagłębienie się skóry, tworzące się w wyniku osłabienia wewnętrznej warstwy skóry (skóry właściwej), która nie jest już w stanie podtrzymywać warstwy zewnętrznej, czyli naskórka. Skóra staje się mniej odporna na deformacje i tworzą się zmarszczki – m.in. zmarszczki mimiczne. Zmarszczki mimiczne pojawiają się w wyniku ruchów twarzy. Kiedy uśmiechamy się lub mrużymy oczy, nasza skóra się marszczy. Jeśli dany grymas jest powtarzany setki czy tysiące razy, skóra słabnie i traci zdolność całkowitego wygładzenia.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Miejsca, w których pojawiają się pierwsze zmarszczki na twarzy , są różne u różnych osób. Jest to uzależnione od wyrazów twarzy, które najczęściej przybiera dana osoba. Tymczasem można wyróżnić kilka obszarów skóry twarzy najbardziej narażonych na zmarszczki:

  • Kurze łapki: pojawiają się w kącikach oczu – u osób, które dużo się śmieją.
  • Lwia zmarszczka: pojawia się między brwiami i ma kształt litery V. Pojawia się u osób, które często marszczą brwi. Sprawia, że osoba wygląda na zatroskaną, zmęczoną lub surową.
  • Zmarszczki na czole: przebiegają poziomo przez większą część czoła. Wynikają z zatroskanego i zdziwionego wyrazu twarzy.
  • Zmarszczki wokół ust: to małe zmarszczki, które okalają usta. Jest to miejsce szczególnie ruchliwe i delikatne.

Oprócz zmarszczek mimicznych mogą się pojawić inne rodzaje zmarszczek :

  • zmarszczki posłoneczne,
  • zmarszczki grawitacyjne.

Jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się u młodych osób i są w dużym stopniu uzależnione od stanu skóry. Dlatego, aby zapobiec zmarszczkom mimicznym, należy dbać o skórę i chronić ją przed przedwczesnym starzeniem i utratą elastyczności. O kuracji przeciwzmarszczkowej powinny myśleć osoby od około 25 roku życia, a według niektórych dermatologów już od 20. roku życia. Oczywiście nie zapobiegnie to samej mimice twarzy, dlatego nie jest to stuprocentowa ochrona.

Młode kobiety nie muszą decydować się na inwazyjne odmładzające zabiegi kosmetyczne, jednak powinny regularnie korzystać z pomocy kosmetyczki. Poza tym warto skupić się przede wszystkim na ochronie przeciwsłonecznej. Dobry krem z filtrem to bardzo dobra inwestycja. Należy go stosować nawet zimą. Ważne jest także odżywianie młodej skóry od wewnątrz – duże ilości wody mineralnej, zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa. Warto również częściej sięgać po soki marchewkowe zawierające zdrowy dla skóry beta-karoten, a regularne wizyty w solarium zamienić na wcieranie w naskórek kremu samoopalającego z witaminami i pielęgnującymi olejkami roślinnymi.

Odpowiednia pielęgnacja zapewnia skórze elastyczność, co opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry i chronią przed pierwszymi zmarszczkami, równocześnie nie obciążając skóry.


Komentarze (2)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera dojrzała
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Cera dojrzała
Cera dojrzała

Dbanie ocerę dojrzałą

Dbanie ocerę dojrzałą

Dobrze dobrane kosmetyki do cery dojrzałej pomagają wygładzić powstające zmiany i zregenerować skórę.

Cera dojrzała

Maseczka z miodem

Maseczka z miodem

Maseczki z miodu mogą być wykonane w domu lub zakupione w sklepie kosmetycznym. Działają kojąco na skórę, regenerują naskórek i poprawiają koloryt.

Cera dojrzała

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek

odżywczych bezpośrednio do tkanek i skóry. Konsekwencją tego może być zmiana kolorytu cery, która przybiera ziemisty, niezdrowy kolor. Ponadto substancje (...) przed chorobami, ale również zapobiec pogorszeniu stanu cery....

Cera dojrzała

Wpływ promieni słonecznych na skórę

Wpływ promieni słonecznych na skórę

Promienie słoneczne są jedną z głównych przyczyn pojawiania się zmarszczek. Szczególnie wrażliwe na słońce są: twarz, szyja i ręce - one starzeją się najszybciej.

Cera dojrzała

Krem pod oczy Eluage

Krem pod oczy Eluage

Krem pod oczy Cienka skóra pod oczami wymaga szczególnej ochrony.

Cera dojrzała

Właściwa pielęgnacja skóry (WIDEO)

Właściwa pielęgnacja skóry (WIDEO) Odtwórz wideo

twarzy. Kosmetyk do mycia twarzy powinien być dobrany nie tylko do typu cery, ale i wieku kobiety. Dojrzałe panie nie powinny sięgać po taki sam preparat (...) skórę. Znacznie lepszym wyborem są specjalne preparaty...