Trwa ładowanie...

Przyszła panna młoda usłyszała, że ma raka jajnika. Tydzień później jej narzeczony dowiedział się, że choruje na białaczkę

Historia tej pary jest dramatyczna. Jednak w styczniu br. młoda kobieta usłyszała, że ma raka jajnika. Osiem dni później, gdy wraz z narzeczonym próbowali uporać się z szokującą diagnozą, los ponownie z nich zadrwił. Okazało się, że na raka choruje także partner kobiety – badania wykazały białaczkę. Młodzi ludzie nie poddają się, ale musieli zmienić wszystkie swoje życiowe plany, nie tylko te związane z nadchodzącym ślubem.

spis treści

1. Rak jajnika i ostra białaczka szpikowa

Clay Slenk (24 lata) i Mariah Nelesen (23 lata) zaręczyli się w drugi dzień świąt 2020 r. Mieli wziąć ślub w czerwcu tego roku. Jednak w styczniu wydarzyło się coś, co zmieniło ich życie na zawsze.

Zobacz film: "Możliwa przyczyna białaczki. Przełomowe odkrycie"

Właśnie skończyli wysyłać zaproszenia na ślub, kiedy Mariah odebrała telefon z przychodni. Okazało się, że ma raka jajnika z komórek ziarnistych - błoniaka ziarnistego. To rak o niskim stopniu złośliwości, który jednak wymaga zarówno zabiegu chirurgicznego, jak i chemioterapii.

Również 24-letni Clay musiał się zmierzyć z diagnozą – nie tylko jego ukochanej. Po trwającym dwa tygodnie zapaleniu płuc, lekarz zlecił mu badania krwi.

Osiem dni po telefonie do jego narzeczonej, otrzymał telefon od swojego lekarza. Kazał mu natychmiast zgłosić się do przychodni, bo badania krwi Claya sugerowały białaczkę. Kolejne badania potwierdziły te przypuszczenia – Clay cierpiał na ostrą białaczkę szpikową.

2. Oboje są w trakcie leczenia i nie tracą nadziei

Mariah i Clay nie tracą nadziei, ale musieli zmienić swoje plany
Mariah i Clay nie tracą nadziei, ale musieli zmienić swoje plany (Gofundme)

Mężczyzna niezwłocznie musiał poddać się hospitalizacji, ale to nie znaczy, że młoda para się poddała i postanowiła zarzucić swoje plany. Podczas gdy Clay przez 40 dni musiał pozostać w szpitalu, Mariah postanowiła rozpocząć procedurę zamrożenia swoich jajeczek, by nie stracić możliwości posiadania potomstwa.

To jednak nie wszystko. Para nie traci nadziei ani optymizm, jednak oboje podjęli decyzję o zmianie daty ślubu. Nie chodzi bynajmniej o odroczenie uroczystości – wręcz przeciwnie.

Mariah i Clay chcą pobrać się jak najszybciej – jeszcze w kwietniu. Dlatego postanowili założyć zbiórkę na pokrycie m.in. kosztów leczenia, ale też rachunków związanych z życiem w czasie, gdy żadne z nich nie może pracować.

W opisie zbiórki młodzi przyznają, że przed tym, jak każde z nich musiało zmierzyć się z diagnozą nowotworu, mieli w planach rozpoczęcie płatnego stażu, zakup nowego domu i ukończenie studiów. Teraz to leczenie jest dla nich priorytetem.

Mariah przeszła operację usunięcia jajnika, zrezygnowała ze studiów i stażu, a Clay rozpoczął chemioterapię i przygotowuje się na przeszczep komórek macierzystych.

Para otrzymała wiele słów wsparcia od anonimowych darczyńców. Niektórzy przyznali, że choć przypadkiem trafili na stronę, to historia Mariah i Claya jest im bliska i wierzą, że młodzi ludzie pokonają przeciwności losu.

"To samo stało się z moim synem i synową! Minęło 11 lat odkąd pobrali się i zostali wyleczeni z raka!" – napisała jedna z osób, która wsparła zbiórkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza