Trwa ładowanie...

Seria znanego leku na kaszel wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski serię pastylek Mucosolvan, popularnego leku na kaszel.

Z decyzji wydanej 8 lutego 2017 roku wynika, że z obrotu wycofano tabletki w postaci pastylek miękkich leku Mucosolvan (Ambroxoli hydrochloridum, 15 mg) o numerze serii: 2014031 i dacie ważności 04.2017 r.

Powodem decyzji jest wykrycie w próbce leku obniżonej zawartości substancji czynnej. Chodzi o chlorowodorek ambroksolu, który rozrzedza lepką wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Przeczytaj koniecznie

Tabletki produkowane są przez niemiecki koncern Boehringer Ingelheim International GmbH. Dostępne są bez recepty.

Pacjent posiadający w swojej apteczce pastylki Mucosolvan z wycofanej serii może je zwrócić do apteki, w której lek był kupowany. Jeśli przedstawi dowód zakupu, powinien otrzymać zwrot pieniędzy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza