Przejdź na WP

Skutki spania w makijażu. Trwałe uszkodzenie oka przez maskarę

Zdarza ci się nie zmywać maskary na noc? Zobacz, jakie mogą być konsekwencje, tak błahego z pozoru zaniedbania. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli, co kryje się pod powieką pacjentki.

Zobacz film: "Objawy nowotworu oka"

1. Skutki spania w makijażu

Theresa Lynch z Sydney w Australii poczuła ciężkość powiek, ból, łzawienie oczu. Makijaż, którego nie zmyła na noc, doprowadził ją do konieczności wizyty u lekarza.

Kobieta przyznaje, że nie był to incydent. Na przestrzeni 25 lat wielokrotnie spała w makijażu. W jej oczach zalegały więc ogromne ilości tuszu do rzęs, pod powiekami osadzały się grudki.

25 lat spania w makijażu spowodowało nieodwracalne uszkodzenia rogówki i powiek
25 lat spania w makijażu spowodowało nieodwracalne uszkodzenia rogówki i powiek (facebook)

W końcu 51-latka przestała prawie widzieć. Lekarze oraz pacjentka byli w szoku podczas badania. Pod powiekami były zwapnienia, w których znajdował się niezmywany przez lata tusz.

Kobieta wymagała godzinnej operacji w znieczuleniu ogólnym. Dr Dana Robaei, która zajęła się pacjentką, przyznaje, że nigdy wcześniej nie spotkała się z takim przypadkiem.

Doszło do trwałych uszkodzeń rogówki u pacjentki. Nawyk niezmywania makijażu spowodował nieodwracalne kalectwo.

Błędy w makijażu oczu, które popełniasz
Błędy w makijażu oczu, które popełniasz [10 zdjęć]

Czy nie raz zdarzyło ci się patrzeć ze zdumieniem na makijaż oczu przypadkiem spotkanej na ulicy osoby?...

zobacz galerię

Dr Dana Robaei, okulista z Forest Eye Surgery, powołuje się na przykład Theresy Lynch, aby przestrzec inne kobiety przed niezmywaniem makijażu. Podkreśla też, że na powiekach i rogówce pacjentki zostały trwałe blizny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy