Zabiegi MonaLisa Touch w leczeniu nietrzymania moczu

Artykuł sponsorowany

Laser Mona Lisa działający w dalekiej podczerwieni jest nowym narzędziem stosowanym coraz szerzej w ginekologii. Dotychczas zastosowanie metody laserowej ograniczało się właściwie tylko do zabiegów dermatologicznych stosowanych u kobiet w celu poprawy wyglądu głównie twarzy, pośladków, ud i piersi. Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych, z uniknięciem długiej rekonwalescencji i ryzyka wystąpienia komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa TouchTM. Laser Mona Lisa jest narzędziem świetnie dopasowanym do tego typu wymagań. Od kilku lat sukcesywnie rośnie ilość pacjentek, które chciałyby również poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych. Poza tym nie tylko o poprawę wyglądu chodzi. Można również skutecznie poprawić funkcjonalność wyżej wymienionych okolic ciała kobiety, ale również zabiegi te stają się alternatywą zabiegów operacyjnych dla kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Funkcje seksualne mają również przecież bardzo duże znaczenie w codziennym życiu. Podnoszenie komfortu współżycia seksualnego poprawia samoocenę i ułatwia przeżywanie w pełni doznań erotycznych. Zabiegi MonaLisa Touch są odpowiedzią na tematy tabu.

Zobacz film: "Główne osiągnięcia polskiej transplantologii"

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Laser, który jest pomocny w leczeniu nietrzymania moczu, to szansa dla wielu kobiet zmagających się z tym schorzeniem.

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, często pomijany w rozmowach. Tylko 25% pacjentek informuje lekarz o swoim problemie. Natomiast ponad 40% wybiera się do lekarza z tym schorzeniem dopiero po 5 latach od pojawienia się pierwszych objawów choroby. Dzięki zabiegom MonaLisa Touch, które są wykorzystywane do leczenia objawów nietrzymania moczu, kobiety odzyskują komfort psychiczny jak i fizyczny, a kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa na ich kontakty intymne. Działanie lasera powoduje odtwarzanie się włókien kolagenowych w okolicy cewki moczowej co prowadzi do jej lepszego podparcia i zmniejszenia lub zaniku epizodów mimowolnego gubienia porcji moczu. Według ostatnich doniesień laser Mona Lisa można również z powodzeniem wykorzystywać do leczenia zmian atroficznych (suchości) w obrębie pochwy u kobiet w wieku około- i postmenopauzalnym. Zabieg jest bezbolesny i nie jest potrzebne do niego znieczulenie ani pobyt w szpitalu. Zabieg laserowy polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu powięzi miedniczej, wzmocnieniu ścianek pochwy oraz okolic ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, by usunąć albo złagodzić wysiłkowe nietrzymanie moczu o lekkim lub średnim nasileniu. Jeśli to konieczne, zabieg może być powtórnie wykonany już po miesiącu.

Zabiegi rewitalizacji i liftingu ścian pochwy wykonywane przy pomocy platformy laserowej Mona Lisa Touch pozwalają uzyskać efekt fototermicznego, nieinwazyjnego obkurczenia i napięcia ścian pochwy do którego dochodzi w wyniku indukcji powstawania endogennego kolagenu typu I. Energia lasera stymuluje fibroblasty (komórki wytwórcze tkanki łącznej) do produkcji włókien nowego kolagenu o wysokiej wartościowości. Dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek a błoną śluzową pochwy staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna. Stwierdzono, iż poprawia się zdecydowanie jakość współżycia rozumiana jako zwiększenie ilości i intensywności orgazmów.

Laser Mona Lisa wykorzystać można również do mało inwazyjnego, precyzyjnego przecinania tkanek. Mowa tutaj o zabiegach korygujących wielkość, kształt i wygląd warg sromowych. Zabieg jest krótkotrwały, wymaga tylko miejscowego znieczulenia i daje doskonałe efekty kosmetyczne. Istnieje całkiem spora grupa pacjentek posiadających zbyt duże wargi sromowe. Stanowi to dla nich niejednokrotnie ogromny problem zarówno w warstwie fizycznej jak i emocjonalnej. Mają problemy z inicjacją seksualną, z prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego czy z uprawianiem sportów (jazda na rowerze, jazda konna). Platforma Mona Lisa Touch jest zatem w stanie rozwiązać wiele problemów tych pacjentek. Tego typu problemy dotykające wielu kobiet do niedawna traktowane były jako tematy „tabu”. Rozwój nowych metod leczenia i bardziej otwarte podejście do tego typu dolegliwości zarówno ze strony lekarza jak i pacjentki dają w ostatnich latach coraz większą szansę na poprawianie samooceny i komfortu życia pacjentek.

Kwalifikację do określonego typu zabiegu wykonuje lekarz. Zabieg wykonujemy przy pomocy specjalnych głowic wprowadzanych do pochwy lub działających na zewnątrz. Energia lasera działa bezpośrednio na ściany pochwy powodując wystąpienie dużej ilości mikrourazów precyzyjnie rozmieszczonych w obrębie całej błony śluzowej. Skutkuje to powstawaniem nowych komórek produkujących kolagen oraz nowych gruczołów. Dochodzi zatem do gruntownej przebudowy i odbudowy błony śluzowej pochwy.

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga użycia znieczulenia, po 3-5 dniach można wracać do normalnej aktywności seksualnej.

Rekonwalescencja po zabiegach plastyki warg sromowych jest nieco dłuższa i jej czas wynosi około 3-4 tygodni.

Podsumowując zabiegi przy użyciu lasera Mona Lisa Touch dedykowane są dla pacjentek:

  • Jako nieinwazyjna alternatywa z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.
  • Pragnących szybko wrócić do dobrej formy seksualnej po porodzie drogami natury.
  • Chcących poprawić jakość współżycia po porodach przebytych w ubiegłych latach lub dokonać korekcji zaburzeń anatomii zewnętrznych narządów płciowych powstałych w wyniku odbytych drogami natury porodów zwłaszcza jeśli masa urodzeniowa dzieci przekraczała 3600g.
  • Pragnących poprawić jakość życia seksualnego w okresie około i postmenopauzalnym (poprawa nawilżenia i elastyczności ścian pochwy jak również redukcja epizodów nietrzymania moczu).
  • Pragnących poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych lub dokonać korekty anatomicznych odmian budowy i wielkości warg sromowych.

Więcej o zabiegach przeczytasz na stronie internetowej Premium Medical.

W tekście wypowiedział się dr n. med. Robert Bartkowiak – specjalista ginekolog, specjalista ginekologii zabiegowej i endoskopowej Premium Medical, 2 miesiące temu

Nietrzymanie moczu

Komentarze (24)
~Justynkaa
~Justynkaa 5 miesięcy temu

Niestety u mnie po trzeciej ciąży też zaczęły się poważne problemy, ale podjęłam decyzję o zaiegu u dra Kubiaka, który został mi polecony przez znajomą po zabiegu. Wszystko poszło ok, chociaż stresowałam się, ale doktor bardzo doświadczony i profesjonalny. Ma sprzęt najlepszej klasy więc warto było do niego jechać.

Odpowiedz
~Ola
~Ola ponad rok temu

Tym się kończy ciąża i poród. Na dodatek zwykle "ukochany" zostawia taką kobietę samą i szuka sobie innej, która jeszcze nie rodziła. Nigdy w życiu nie zgodzę się na to, by być zapłodniona. Nigdy.

Odpowiedz
~lubiemocne1288
~lubiemocne1288 ponad rok temu

@~Sylwietta: w klinice doktor Beaty Dethloff. Przytulnie, czysto, klimatycznie. Warto tez dodac, ze pracuja tam wybitni specjalisci w swojej dziedzinie, odpowiadaja na wszystkie pytania bez trudu. Lasery, wnetrze, fotele, wszystko jest nowe i dobrych marek.

Odpowiedz
~lubiemocne1288
~lubiemocne1288 ponad rok temu

Problem z oddawaniem moczu miałam od daaaaaawna! no nie moglam, wymuszalam. Łapałam się różnych sposobów. Nawet poszlam do wruzki, ahaaaha..naprawdę. wydalam n aot troche kasy. Moze i naopowiadala mi bajek, ale wewnetrznie czulam sie lepiej.

Odpowiedz
~Marta20001
~Marta20001 ponad rok temu

Właśnie jak to jest dokładnie z tym laserem? Boli? I czy rzeczywiście tak od razu można wrócić do pracy? No i najważniejsze: pomaga? Bo też słyszalam same dobre opinie i tak ciagle sie waham... chce isć do lekarza z profmedu w Krasnymstawie bo moja kolezanka zachwalala bardzo. A moze któraś z was tam byla?

Odpowiedz
~Jankeska
~Jankeska ponad rok temu

@~marynia: co znaczy ze reaktywowałaś? Czy efekty są krótkotrwałe skoro je powtarzasz? Dziwne, bo znam osoby które wykonywały zabieg tym laserem i nigdy nie słyszałam zeby problemy wróciły... Czy na pewno mówimy o tym samym laserze - mona lisa?

Odpowiedz

DYSKUSJE NA FORUM

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Nietrzymanie moczu - kogo dotyczy, rodzaje, leczenie
najnowsze pytania

Pomocni lekarze

Artykuły Nietrzymanie moczu - kogo dotyczy, rodzaje, leczenie
Nietrzymanie moczu - kogo dotyczy, rodzaje, leczenie

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Zabieg MonaLisa Laser, który jest pomocny w leczeniu nietrzymania moczu, to szansa dla wielu kobiet zmagających się z tym schorzeniem.

Leczenie nietrzymania moczu

Na czym polega elektrostymulacja? (WIDEO)

Na czym polega elektrostymulacja? (WIDEO) Odtwórz wideo

W zależności od rodzaju schorzenia polegającego na nietrzymaniu moczu i jego stopnia zaawansowania stosuje się różne metody leczenia tego schorzenia (...) . Zazwyczaj w pierwszej kolejności wykorzystuje się leczenie...

Zabiegi

Operacje nietrzymania moczu

Operacyjne leczenie nietrzymania moczu wykonuje się u pacjentek, którym nie pomagają inne zachowawcze sposoby leczenia, takie jak ćwiczenia mięśni (...) dna miednicy, trening pęcherza moczowego, planowanie oddawania...

Powikłania cukrzycy

Problem nietrzymania moczu - które produkty go wzmagają?

Problem nietrzymania moczu - które produkty go wzmagają?

Za duża podaż płynów Osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu niekiedy rezygnują z przyjmowania dużej ilości płynów w ciągu dnia. Niestety (...) . Dotyczy to także sosów na bazie pomidorów, soku oraz keczupu. Osoby...

Przyczyny nietrzymania moczu

Sporadyczne nietrzymanie moczu (WIDEO)

Sporadyczne nietrzymanie moczu (WIDEO) Odtwórz wideo

Badania wykazują, że problem nietrzymania moczu dotyczy aż 10% kobiet w grupie wiekowej 15-25 lat. Przypadłość taka może pojawić (...) także może pojawić się nietrzymanie moczu. Jeśli...

Diagnostyka nietrzymania moczu

Diagnoza nietrzymania moczu (WIDEO)

Diagnoza nietrzymania moczu (WIDEO) Odtwórz wideo

Osoba cierpiąca na przypadłość nietrzymania moczu, powinna czym prędzej zdiagnozować swoją przypadłość. Nie tylko ze względu na psychiczne (...) z tego konsekwencje, ale także z powodu, iż nietrzymanie...