Przejdź na WP

Cena aparatu na zęby - klasyczne, lingwalne, samoligaturujące, Invisalign

Cena aparatu na zęby nie jest niska. Aparaty na zęby mają za zadanie skorygować wady zgryzu. Cena aparatu na zęby to jednak koszt długotrwałego leczenia i narzędzia, który może przynieść wiele korzyści dla naszego wyglądu i zdrowia. Aparat na zęby może być stosowany niezależnie od wieku. Jaka jest cena aparatu na zęby? Jakie wyróżniamy rodzaje aparatów na zęby?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Cena aparatu na zęby

Cena aparatu na zęby zależy od jego rodzaju. Na aparat ortodontyczny najczęściej decydują się osoby około 30. - 40. roku życia, gdyż w dzisiejszych czasach liczy się zdrowy i ładny uśmiech. Cena aparatu na zęby kształtuje się na wysokości od około 3 tysięcy do około 20 tysięcy w zależności od wybranego modelu. Aparaty ortodontyczne nie są jednak refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Cena aparatu na zęby zależy od jego rodzaju i wynosi od około 3 tys. do około 20 tys.
Cena aparatu na zęby zależy od jego rodzaju i wynosi od około 3 tys. do około 20 tys.

2. Cena aparatu na zęby – klasyczne

Cena aparatu na zęby typu klasycznego to wydatek rzędu od kilku tysięcy. Klasyczne aparaty na zęby posiadają metalowe, porcelanowe, kompozytowe lub kryształowe zamki. Ten rodzaj stałego aparatu na zęby przykleja się do zewnętrznej powierzchni zębów. Budowa klasycznego aparatu składa się z zamków, pierścieni lub łuków. Łuki mogą być wykonane z metalu lub powlekane. Aparaty na zęby klasyczne wykonane z metalu najbardziej widać. Z kolei aparaty na zęby kryształowe lub ceramiczne wykonane są w kolorze zbliżonym do odcienia zębów. Można również wybrać model przezroczysty. Cena aparatu na zęby klasycznego to około 3 tys. zł. za model metalowy. Cena aparatu na zęby wykonanego z kryształu to około 6 tys. Cena obejmuje oba łuki zębowe i nie dotyczy wizyt kontrolnych.

Które gwiazdy zainwestowały w swój uśmiech?
Które gwiazdy zainwestowały w swój uśmiech? [8 zdjęć]

Większość osób publicznych szczególnie skupia uwagę na swoim wyglądzie. Bardzo często decydują się one...

zobacz galerię

3. Cena aparatu na zęby – lingwalne

Cena aparatu na zęby lingwalnego jest znacznie większa, niż aparatu klasycznego. Lingwalny aparat ortodontyczny swoim wyglądem przypomina aparat klasyczny. Różnica polega jednak na montażu zamków. W aparacie na zęby lingwalnym zamki przyklejane są od wewnętrznej strony zębów. Z zewnątrz nie są zatem widoczne. Przeciwwskazaniami do tego typu aparatu na zęby są choroby przyzębia, a także niskie zęby i nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

Cena aparatu na zęby linwalnego to około 8 – 14 tys. za oba łuki wraz z wizytami kontrolnymi.

4. Cena aparatu na zęby - samoligaturujące

Aparaty samoligaturujące należą do modeli nowoczesnych. Posiadają unikatową budowę, która nie wymaga tak dużej siły ucisku, jak w aparatach klasycznych. Dzięki temu pacjent odczuwa większy komfort podczas noszenia i korekcji wady zgryzu. Aparat na zęby samoligaturujący nie posiada elementów elastycznych. Ten model aparatu na zęby pozwala również na poszerzenie uśmiechu. Cena aparatu na zęby samoligaturującego to około 6 tys za oba łuki bez kosztów wizyty kontrolnej.

Aparat ortodontyczny (zdjęcie)
Aparat ortodontyczny (zdjęcie)

Założenie aparatu ortodontycznego ma na celu leczenie wad zgryzu.

zobacz galerię

5. Cena aparatu na zęby – Invisalign

Aparat na zęby Invisalign ma formę nakładki, która obejmuje zęby. Nakładkę wymienia się co dwa tygodnie. Model tego aparatu na zęby sprawdza się jednak w przypadku niewielkich wad zgryzu. Aparat na zęby Invisalign należy zdejmować podczas mycia zębów i jedzenia posiłków. Cena aparatu na zęby Invisalign plus wizyty kontrolne to około 10 – 20 tys. Cena aparatu na zęby invisalign obejmuje koszt całego leczenia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy