Trwa ładowanie...

Awaria poznańskiego autobusu. "Powiedzieli, że mam się cieszyć, że mi głowy nie ucięło"

Avatar placeholder
Aleksandra Zaborowska 03.09.2024 12:44
Groźny wyciek w autobusie
Groźny wyciek w autobusie (Facebook)

W jednym z poznańskich autobusów doszło do wycieku płynu chłodniczego w kabinie pasażerskiej, w wyniku którego poparzona została jedna z pasażerek. To nie pierwszy taki przypadek w Poznaniu.

spis treści

1. Groźny wyciek w autobusie

O zdarzeniu pierwsi poinformowali internauci, którzy uwiecznili awarię autobusu i rozesłali swoje nagranie do mediów społecznościowych. Widać na nim różowy płyn wylewający się strumieniami z sufitu pojazdu i ewakuujących się pasażerów. Z relacji świadków, potwierdzonej przez policję, wiadomo, że jedna z pasażerek została oblana wrzącą cieczą z silnika autobusu. Rzecznik prasowy poznańskiej policji poinformował jednak media, że kobieta nie uległa żadnym poważnym obrażeniom.

Lokalny profil w mediach społecznościowych udostępnił jednak wiadomość od domniemanej poszkodowanej, która przedstawia nieco inną wersję wydarzeń.

Zobacz film: "Wasze Zdrowie – odc.6. Zrozumieć męskość"

"Mam poparzenia pierwszego stopnia. W ZTM mi powiedzieli, że mam się cieszyć, że mi głowy nie ucięło i nie widzą żadnego problemu" - można przeczytać w udostępnionej wiadomości.

Do zdarzenia doszło w Jankowicach koło Poznania, w jednym z autobusów linii podmiejskiej. Do tego rodzaju wypadku w poznańskiej komunikacji miejskiej doszło już szósty raz w tym roku.

2. Jak wyglądają oparzenia pierwszego stopnia?

Do tzw. oparzeń pierwszego stopnia zalicza się stan, gdy oparzeniu ulegają wyłącznie powierzchniowe warstwy naskórka. Do objawów tego typu urazu zaliczają się obrzęk, ból i silne zaczerwienienie skóry. Oparzenia pierwszego stopnia zwykle goją się bez powikłań i nie pozostawiają blizn.

Dopiero przy oparzeniu drugiego stopnia dochodzi do wzmożonego złuszczania części lub całego naskórka w miejscu urazu. Drugi stopień wyróżnia się także białymi zabarwieniami w okolicach mieszków włosowych. Może także dojść do uszkodzenia zakończeń nerwowych, dlatego paradoksalnie - oparzenia drugiego stopnia mogą wiązać się z mniejszą bolesnością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Aleksandra Zaborowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze