Trwa ładowanie...

Rewolucja w szkołach? Na ten moment czeka wielu uczniów (WIDEO)

Zobacz film: "Będzie rewolucja w pracach domowych?"

Czy nadchodzi rewolucja w szkołach? Na zmianę, do jakiej zachęca Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty czeka spora część rodziców i uczniów. Czy rzeczywiście ludzie chcą urzeczywistnienia zaproponowanych zmian? O co chodzi?

O czym Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty pisze w liście i czego oczekuje od dyrektorów szkół? Czy jego słowa są też skierowane do nauczycieli? Czy zadawanie pracy domowej powinno być zakazane? Czy uczniowie powinni po szkole jedynie odpoczywać? Co jest dla nich najlepsze?

Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty zauważył poważne problemy, mogące negatywnie wpływać na funkcjonowanie szkoły. Zauważa problemy z przyswajaniem wiedzy przez dzieci i natłok obowiązków, z jakimi muszą sobie radzić. Dzieci dźwigają ciężkie plecaki, mają dużo lekcji, a w domu muszą odrobić pracę domową. Uczniowie mają problem z prawidłową organizacją i często muszą prosić o pomoc osoby starsze lub uczęszczać na korepetycje. Czy dotyczy ich stres szkolny lub fobia szkolna?

Materiał wideo powinien szczególnie zainteresować osoby związane ze szkolnictwem w Polsce. Powinni go obejrzeć również rodzice bez względu na wiek swoich dzieci. Czy stwierdzenia z listu mają szansę wejść w życie i zmienić realia szkół? Czy Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty ma rację i jego słowa wywołają rewolucję?

Zobacz także:

Tata kąpie, mama przewija. Jak dzielicie się opieką nad dzieckiem?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.