Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu serię syropu przeciwgrzybiczego

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obortu na terenie całego kraju serię syropu Flucorta. Preparat stosowany jest w grzybiczych zakażeniach jamy ustnej, przełyku, jak również dróg moczowych.

GIF wycofał z obrotu serię o numerze: 011116 i z datą ważności 11.2018 oraz z datą ważności do 11.2016. Sprawie nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Przeczytaj także:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Jak podaje Główny Inspektorat Farmaceutyczny, powodem wycofania z obrotu serii syropu była błędna data ważności umieszczona na opakowaniu leku. Dla serii 011116 właściwa data to 11.2018, natomiast na części opakowań błędnie umieszczono datę 11.2016. W związku z tym z aptek znikną zarówno syropy z prawidłową datą ważności, jak i z tą nieprawidłową. Wynika to z procedur GIF.

1. Co to jest lek Flucorta?

Flucorta to syrop o działaniu przeciwgrzybiczym. Jego substancją czynną jest flukonazol, czyli chemioterapeutyk z grupy pochodnych triazolu, używany w zakażeniach grzybiczych. Flukonazol szczególną skuteczność wykazuje w niszczeniu drożdżaków, kryptokoków oraz innych grzybów powodujących choroby. Można go stosować u osób z prawidłową oraz obniżoną odpornością.

Lek wydawny jest na receptę.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Flucorta to syrop o działaniu przeciwgrzybiczym.
Flucorta to syrop o działaniu przeciwgrzybiczym. (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza