Trwa ładowanie...

Jeden papieros dziennie zwiększa ryzyko chorób serca o 50 proc. (WIDEO)

Avatar placeholder
06.06.2019 09:15

Palenie papierosów to powód bardzo wielu poważnych dolegliwości. Rak płuc, udar mózgu, nadciśnienie, miażdżyca, to tylko niektóre choroby, które powoduje ten nałóg.

Eksperci zbadali wpływ palenia papierosów na wzrost ryzyka udaru mózgu i chorób serca. Jakie wyniki otrzymali? Jeden papieros dziennie zwiększa ryzyko chorób serca o 50 procent.

Raport z najnowszych badań opublikowanych w "British Medical Journal" wskazuje, że ograniczenie do minimum nałogu palenia, nadal poważne zagrożenie dla zdrowia.

Nawet jeden papieros dziennie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu i chorób serca aż o 50 procent. Zatem nawet zmniejszenie liczby wypalanych papierosów do jednego dziennie, nie pomoże.

Zespól badawczy ustalił, że mężczyźni mają zwiększone ryzyko pojawienia się chorób serca i udaru o 48 procent. Kobiety natomiast są zagrożone nawet bardziej. Ich ryzyko udaru i chorób serca zwiększa się aż o 57 procent.

Naukowcy stwierdzili, że nie ma bezpiecznej dawki w paleniu papierosów, aby uniknąć poważnego zagrożenia dla zdrowia. Specjaliści zalecają, aby osoby chcące ograniczyć swój nałóg nawet do minimum, porzuciły go całkowicie. W przeciwnym razie ich zdrowie nadal będzie poważnie zagrożone.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze