Trwa ładowanie...

Ryan Reynolds opowiada o życiu z zaburzeniami lękowymi

Kariera Ryana Reynoldsa nabrała rozpędu odkąd film z jego udziałem o antybohaterze "Deadpool" odniósł sukces. Ma swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd, nominację do Złotego Globu i idealny obraz rodziny, która razem z nim świętuje wszystkie jego sukcesy.

Jednak aktor nie zawsze był tak pewny, że "Deadpool" odniesie taki sukces. W rzeczywistości, po mniej niż korzystnych recenzjach, jakie otrzymał za swoją ostatnią rolę w ekranizacji komiksu "Green Lantern" z 2011 roku, gdzie zagrał główną postać, czuł rosnący w nim niepokój.

Aktor opowiadał dla "Variety", że gdy rozpoczynali przygotowania do premiery filmu, udali się na zlot fanów komiksów i tam okazało się, że ludzie dosłownie oszaleli na punkcie tego filmu.

"Ich oczekiwania zjadały mnie żywcem" - mówił.

Ryan Reynolds opowiedział o swoich zaburzeniach lękowych
Ryan Reynolds opowiedział o swoich zaburzeniach lękowych (Sutterstock)

Jednak na szczęście w tym stresującym dla niego okresie miał kogoś przy swoim boku, kto pomagał mu przetrwać wszystkie te obawy - żonę, Blake Lively.

"Blake pomogła mi przez to przejść" - powiedział Reynolds. "Jestem szczęśliwy, że mam ją przy sobie, aby utrzymywała mnie przy zdrowych zmysłach".

Jest on szczególnie wdzięczny za jej wsparcie, ponieważ jego lęk i obawy były przytłaczające.

5 częstych objawów zaburzeń lękowych
5 częstych objawów zaburzeń lękowych [6 zdjęć]

Każdy człowiek przeżywa chwile niepokoju. Może to być spowodowane nową pracą, ślubem czy wizytą u dentysty....

zobacz galerię

"Mam trzech starszych braci" - wyjaśnił. "Nasz ojciec był surowy. Nie był przyjemny dla nikogo. I nie był przyjazny nawet dla siebie. Myślę, że moje problemy z lękiem mogły się zacząć wtedy, starałem się znaleźć sposoby, aby kontrolować innych, aby w ten sposób spróbować panować nad sobą. W tym czasie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Byłem po prostu nerwowym dzieckiem".

Jednakże, po zagraniu w filmie "Deadpool", udało mu się lepiej zrozumieć ten temat.

W wywiadzie dla listopadowego "GQ" Reynolds powiedział, że doświadczył małego załamania nerwowego. Aktor mówił, że dosłownie się trząsł. Postanowił, że pójdzie do lekarza, ponieważ czuł się tak, jakby cierpiał z powodu neurologicznego problemu. Jak się okazało, każdy lekarz, do którego trafił, potwierdzał, że ma lęki.

ZOBACZ TAKŻE:

Lęki, które trwają dłużej, mogą przybrać postać lęków nerwicowych. Lęk jest również charakterystycznym objawem wielu chorób psychicznych. Ma on inne objawy u dzieci i u dorosłych.

Lęk przeradza się w chorobę, gdy zaczyna się pojawiać częściej lub wzrasta jego nasilenie. Powinniśmy się również udać do specjalisty, jeśli w związku z lękiem odczuwamy dyskomfort i powodują cierpienie lub ból i dodatkowo zaczyna on utrudniać normalne psychiczne funkcjonowanie człowieka oraz wpływa na decyzje człowieka o wyjściu z domu, pójściu w konkretne miejsca i zaczyna ograniczać swobodę podejmowania decyzji przez człowieka.

Jego źródłem najczęściej jest bardzo silny i długotrwały stres, który wywołuje przeciążenia psychiki. Niektóre zaburzenia lękowe mogą doprowadzić do powikłań w postaci depresji lub uzależnień.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.