Ryan Reynolds opowiada o życiu z zaburzeniami lękowymi
Kariera Ryana Reynoldsa nabrała rozpędu odkąd film z jego udziałem o antybohaterze "Deadpool" odniósł sukces. Ma swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd, nominację do Złotego Globu i idealny obraz rodziny, która razem z nim świętuje wszystkie jego sukcesy.
Jednak aktor nie zawsze był tak pewny, że "Deadpool" odniesie taki sukces. W rzeczywistości, po mniej niż korzystnych recenzjach, jakie otrzymał za swoją ostatnią rolę w ekranizacji komiksu "Green Lantern" z 2011 roku, gdzie zagrał główną postać, czuł rosnący w nim niepokój.
Aktor opowiadał dla "Variety", że gdy rozpoczynali przygotowania do premiery filmu, udali się na zlot fanów komiksów i tam okazało się, że ludzie dosłownie oszaleli na punkcie tego filmu.
"Ich oczekiwania zjadały mnie żywcem" - mówił.
Jednak na szczęście w tym stresującym dla niego okresie miał kogoś przy swoim boku, kto pomagał mu przetrwać wszystkie te obawy - żonę, Blake Lively.
"Blake pomogła mi przez to przejść" - powiedział Reynolds. "Jestem szczęśliwy, że mam ją przy sobie, aby utrzymywała mnie przy zdrowych zmysłach".
Jest on szczególnie wdzięczny za jej wsparcie, ponieważ jego lęk i obawy były przytłaczające.
"Mam trzech starszych braci" - wyjaśnił. "Nasz ojciec był surowy. Nie był przyjemny dla nikogo. I nie był przyjazny nawet dla siebie. Myślę, że moje problemy z lękiem mogły się zacząć wtedy, starałem się znaleźć sposoby, aby kontrolować innych, aby w ten sposób spróbować panować nad sobą. W tym czasie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Byłem po prostu nerwowym dzieckiem".
Jednakże, po zagraniu w filmie "Deadpool", udało mu się lepiej zrozumieć ten temat.
W wywiadzie dla listopadowego "GQ" Reynolds powiedział, że doświadczył małego załamania nerwowego. Aktor mówił, że dosłownie się trząsł. Postanowił, że pójdzie do lekarza, ponieważ czuł się tak, jakby cierpiał z powodu neurologicznego problemu. Jak się okazało, każdy lekarz, do którego trafił, potwierdzał, że ma lęki.
ZOBACZ TAKŻE:
Lęki, które trwają dłużej, mogą przybrać postać lęków nerwicowych. Lęk jest również charakterystycznym objawem wielu chorób psychicznych. Ma on inne objawy u dzieci i u dorosłych.
Lęk przeradza się w chorobę, gdy zaczyna się pojawiać częściej lub wzrasta jego nasilenie. Powinniśmy się również udać do specjalisty, jeśli w związku z lękiem odczuwamy dyskomfort i powodują cierpienie lub ból i dodatkowo zaczyna on utrudniać normalne psychiczne funkcjonowanie człowieka oraz wpływa na decyzje człowieka o wyjściu z domu, pójściu w konkretne miejsca i zaczyna ograniczać swobodę podejmowania decyzji przez człowieka.
Jego źródłem najczęściej jest bardzo silny i długotrwały stres, który wywołuje przeciążenia psychiki. Niektóre zaburzenia lękowe mogą doprowadzić do powikłań w postaci depresji lub uzależnień.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.