Trwa ładowanie...

Uścisk dłoni a choroby serca (WIDEO)

Zobacz film: "Uścisk dłoni a choroby serca"

Czy wiesz, że dzięki jednemu uściskowi dłoni możesz zbadać, czy osoba jest w grupie zwiększonego ryzyka zachorowalności na choroby układu krążenia? To wynik badań brytyjskich naukowców. Sprawdź, na czym polegał ich eksperyment.

Uścisk dłoni a choroby serca. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że uścisk dłoni ma związek z naszym sercem. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie naukowym "Plos One". Im uścisk jest silniejszy tym w lepszym stanie jest nasze serce. I odwrotnie - słaby uścisk świadczy o zwiększonym ryzyku pojawienia się chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zbadanie siły uścisku może być więc milowym krokiem w profilaktyce leczenia chorób serca. W testach wzięło udział ponad 4,6 tysięcy dorosłych Brytyjczyków. Doktor Sebastian Bayer, który przeprowadził badania stwierdził, że im silniejszy uścisk dłoni, tym niższe ryzyko chorób serca w przyszłości. Ten nieinwazyjny sposób badania badania może znacznie obniżyć liczbę zgonów spowodowanych chorobami serca.

Na pewno każdy z nas zna osoby, ktore witają się mocnym lub słabym uściskiem dłoni. Niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę, że ma to bezpośredni wpływ na serce i naczynia krwionośne. To bardzo interesujący temat, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.