Wdowia choroba. Oto co się dzieje, gdy nie uprawiasz seksu
Nieodparte pragnienie seksu może prowadzić do frustracji, napięcia, a nawet gniewu i agresji. Zdrowie psychiczne jest nierozerwalnie związane z seksualnością, a potrzeby seksualne mają takie samo znaczenie jak konieczność jedzenia, picia czy odpoczynku, podkreślają psycholodzy i seksuolodzy.
1. Zespół Kehrera
Niezaspokojenie seksualne może być bardziej szkodliwe, niż mogłoby się nam wydawać. Zespół Kehrera, potocznie nazywany wdowią chorobą, opisuje szereg konsekwencji wynikających z braku satysfakcjonujących zbliżeń. Warto jednak zaznaczyć, że zdrowotne skutki braku aktywności seksualnej wpływają negatywnie zarówno na mężczyzn, jak i kobiety.
Czy kobieta, która przez pewien okres nie angażuje się w aktywność seksualną, musi być sfrustrowana i zła? Czy możliwe jest, że staje się nawet nieprzyjazna i irytująca? Czy te reakcje są potwierdzone przez badania naukowe? Zdrowie seksualne jest nierozerwalnie związane ze zdrowiem psychicznym.
Okazuje się, że negatywne konsekwencje braku aktywności seksualnej mają swoją nazwę. Wdowia choroba, inaczej zespół Kehrera, to zaburzenie dotykające kobiety, które przez dłuższy czas nie uzyskiwały satysfakcji seksualnej, a ich potrzeby nie były zaspokajane.
Nie tylko kobiety, które nie prowadzą aktywnego życia seksualnego, ale także te, które nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego, borykają się z tym problemem. Mimo regularnej aktywności seksualnej, wiele z nich nie osiąga orgazmu. Często jednak ukrywają to przed swoimi partnerami lub obawiają się oceny, udając orgazm i nie doznając satysfakcji. Powoduje to nieprzyjemne konsekwencje spowodowane brakiem odpowiednich działań i interwencji.
Brak satysfakcji seksualnej może mieć negatywne skutki dla naszego ogólnego stanu zdrowia. W pierwszej kolejności problem ten najczęściej wpływa na naszą psychikę: kobieta może stać się poddenerwowana, napięta i łatwo wpada w irytację. Towarzyszyć jej mogą także uczucia niepokoju, złości, agresji czy goryczy, nad którymi trudno jej zapanować.
Objawy mogą przypominać te, które są charakterystyczne dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). W zaawansowanej fazie choroby pojawiają się objawy fizyczne, takie jak dolegliwości bólowe w dolnej części brzucha, żylaki odbytu, nieregularne miesiączkowanie oraz swędzenie okolic intymnych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.