Trwa ładowanie...

Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić (WIDEO)

Zobacz film: "Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić"

Gdy na świat przychodzi dziecko, rodzice mogą patrzeć się na niego godzinami. Zaraz po urodzeniu każda mama poznaje maluszka i uważnie mu się przygląda. Co w zachowaniu i wyglądzie powinno nas zaniepokoić? Na co w szczególności należy zwrócić uwagę?

Takich objawów jest wiele. Istnieje jednak cała grupa objawów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepokojące, a tak naprawdę są zupełnie normalne. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zaprezentowaliśmy, jakie objawy u dzieci nie są powodem do niepokoju.

Warto pamiętać, że ciało małego dziecka reaguje i zachowuje się w dużej mierze inaczej niż u osoby dorosłej. Przykładem może być oddychanie. Dziecko na początku może mieć znacznie mniej regularny oddech niż osoba dorosła i nie znaczy to od razu, że coś jest nie tak z jego zdrowiem. Podobnie wygląda to na przykład z kichaniem i czkawką, które u małych dzieci są zupełnie normalne i nie oznaczają niczego groźnego.

Małe dzieci mogą mieć ponadto niewielki zez, zniekształconą głowę oraz lekko zakrzywione nóżki i stopy. Mogą u nich także wystąpić problemy ze skórą, pojawiać się znamiona i krwiaki na skórze. Nie jest wykluczone, że pojawi się również łuszczenie skóry.

To tylko niektóre objawy, których u dziecka nie musimy się obawiać. Dokładniejsze informacje znajdują się w załączonym materiale wideo. Zapraszamy do oglądania.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Rodzice często niepokoi wygląd lub zachowanie dziecka
Rodzice często niepokoi wygląd lub zachowanie dziecka
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza