Trwa ładowanie...

Clitoroplastyka - co to jest, jak wygląda, wskazania, przeciwwskazania, cena

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
04.05.2022 12:38
Clitoroplastyka
Clitoroplastyka (Adobe Stock)

Clitoroplastyka, znana także jako plastyka łechtaczki jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg skierowany jest do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich stref intymnych, odczuwają dyskomfort w trakcie współżycia lub chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego. Na czym dokładnie polega clitoroplastyka? Jak długo trwa rekonwalescencja? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

spis treści

1. Co to jest clitoroplastyka?

Clitoroplastyka, określana również mianem plastyki łechtaczki jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Głównym celem clitoroplastyki jest odsłonięcie oraz uwypuklenie narządu wchodzącego w skład kobiecego zewnętrznego układu płciowego, ukrytego głęboko pod fałdami skóry.

Czasami clitoroplastykę przeprowadza się w nieco innym celu. Niektóre pacjentki decydują się na ten zabieg, aby ukryć nadmiernie wyeksponowaną łechtaczkę. Zbytnio wyeksponowany narząd może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także powodować u kobiety ból podczas zbliżenia seksualnego.

2. Jak wygląda clitoroplastyka i jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

Zobacz film: "Jak przygotować dziecko do wizyty u ginekologa?"

Zabieg clitoroplastyki polega na zredukowaniu wielkości napletka, będącego drobnym fałdem skórnym otaczającym łechtaczkę a także odsłonięciu zakrytej pod nadmiarem fałd nabłonka górnej części łechtaczki. Po wykonaniu korekty pacjentki zazwyczaj odczuwają zdecydowanie większą satysfakcję podczas stosunków, co powoduje, że wzrasta również jakość ich życia seksualnego.

Przeprowadzenie clitoroplastyki bywa konieczne u pacjentek, które borykają się z problemem nadmiernie wyeksponowanej łechtaczki. Przychodząc na konsultacje, kobiety uskarżają się na bolesne współżycie czy trudności związane z wykonywaniem codziennych czynności. Korekta nadmiernie wyeksponowanego kobiecego narządu płciowego poprawia wygląd miejsc intymnych, zwiększa samopoczucia i pewność siebie pacjentki, a przede poprawia jakość pożycia seksualnego.

Sam zabieg nie jest skomplikowany, ponieważ trwa około trzydziestu minut. Czynność przeprowadzana jest z użyciem specjalnego lasera. Przed zabiegiem pacjentce podaje się znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do domu, jednak pełna rekonwalescencja trwa około czternastu dni.

Po zabiegu niewskazany jest wyczerpujący wysiłek fizyczny, noszenie obcisłej bielizny. Kobieta, która poddała się zabiegowi clitroplastyki musi również pamiętać o abstynencji seksualnej. Abstynencja nie powinna trwać krócej niż trzydzieści dni.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Lekarze odpowiedzieli także na inne pytania dotyczące plastyki warg sromowych.

3. Przeciwwskazania do wykonania clitroplastyki

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania clitroplastyki. Wśród najważniejszych warto wyróżnić:

4. Clitroplastyka – cena zabiegu

Wiele pacjentek szuka odpowiedzi na pytanie: jaka jest cena clitroplastyki? Okazuje się, że koszty związane z omawianą procedurą są różne w zależności od kliniki i regionu, w którym chcemy wykonać zabieg. Nie bez znaczenia jest również renoma lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej. W Warszawie zabieg może kosztować nawet 4000 złotych, z kolei w mniejszych miastach koszt plastyki łechtaczki kosztuje od 2000 do 3000 złotych

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze