Clitoroplastyka - co to jest, jak wygląda, wskazania, przeciwwskazania, cena
Clitoroplastyka, znana także jako plastyka łechtaczki jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg skierowany jest do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich stref intymnych, odczuwają dyskomfort w trakcie współżycia lub chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego. Na czym dokładnie polega clitoroplastyka? Jak długo trwa rekonwalescencja? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
1. Co to jest clitoroplastyka?
Clitoroplastyka, określana również mianem plastyki łechtaczki jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Głównym celem clitoroplastyki jest odsłonięcie oraz uwypuklenie narządu wchodzącego w skład kobiecego zewnętrznego układu płciowego, ukrytego głęboko pod fałdami skóry.
Czasami clitoroplastykę przeprowadza się w nieco innym celu. Niektóre pacjentki decydują się na ten zabieg, aby ukryć nadmiernie wyeksponowaną łechtaczkę. Zbytnio wyeksponowany narząd może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także powodować u kobiety ból podczas zbliżenia seksualnego.
2. Jak wygląda clitoroplastyka i jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?
Zabieg clitoroplastyki polega na zredukowaniu wielkości napletka, będącego drobnym fałdem skórnym otaczającym łechtaczkę a także odsłonięciu zakrytej pod nadmiarem fałd nabłonka górnej części łechtaczki. Po wykonaniu korekty pacjentki zazwyczaj odczuwają zdecydowanie większą satysfakcję podczas stosunków, co powoduje, że wzrasta również jakość ich życia seksualnego.
Przeprowadzenie clitoroplastyki bywa konieczne u pacjentek, które borykają się z problemem nadmiernie wyeksponowanej łechtaczki. Przychodząc na konsultacje, kobiety uskarżają się na bolesne współżycie czy trudności związane z wykonywaniem codziennych czynności. Korekta nadmiernie wyeksponowanego kobiecego narządu płciowego poprawia wygląd miejsc intymnych, zwiększa samopoczucia i pewność siebie pacjentki, a przede poprawia jakość pożycia seksualnego.
Sam zabieg nie jest skomplikowany, ponieważ trwa około trzydziestu minut. Czynność przeprowadzana jest z użyciem specjalnego lasera. Przed zabiegiem pacjentce podaje się znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do domu, jednak pełna rekonwalescencja trwa około czternastu dni.
Po zabiegu niewskazany jest wyczerpujący wysiłek fizyczny, noszenie obcisłej bielizny. Kobieta, która poddała się zabiegowi clitroplastyki musi również pamiętać o abstynencji seksualnej. Abstynencja nie powinna trwać krócej niż trzydzieści dni.
PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT
- Jak długo trwa rekonwalescencja po chirurgicznej plastyce warg sromowych mniejszych? - odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska
- Wystające wargi sromowe mniejsze - odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska
- Czy można wykonać plastykę pochwy po zabiegu histerektomii? - odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska
- Czy da się skorygować problem ginekologiczny dotyczący warg sromowych mniejszych? - odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska
- Czy warto poddać się tzw. plastyce pochwy? - odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska
Lekarze odpowiedzieli także na inne pytania dotyczące plastyki warg sromowych.
3. Przeciwwskazania do wykonania clitroplastyki
Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania clitroplastyki. Wśród najważniejszych warto wyróżnić:
- miesiączkę,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- cukrzycę,
- infekcje o podłożu bakteryjnym, wirusowym bądź grzybiczym,
- stan zapalny w obrębie okolic intymnych,
- przeziębienie,
- gorączkę,
- chorobę nowotworową,
- ciążę,
- okres laktacji,
- antybiotykoterapię,
- zmiany sromu wymagające badania histopatologicznego.
4. Clitroplastyka – cena zabiegu
Wiele pacjentek szuka odpowiedzi na pytanie: jaka jest cena clitroplastyki? Okazuje się, że koszty związane z omawianą procedurą są różne w zależności od kliniki i regionu, w którym chcemy wykonać zabieg. Nie bez znaczenia jest również renoma lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej. W Warszawie zabieg może kosztować nawet 4000 złotych, z kolei w mniejszych miastach koszt plastyki łechtaczki kosztuje od 2000 do 3000 złotych
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.