Trwa ładowanie...

Jak rozpoznać kaszel typowy dla COVID-19? Kiedy wezwać karetkę? Jaką temperaturę utrzymywać w domu? Tłumaczy dr Michał Sutkowski (WIDEO)

Zobacz film: "Jak rozpoznać kaszel typowy dla COVID-19? Kiedy wezwać karetkę? Tłumaczy dr Michał Sutkowski"

Choć z koronawirusem zmagamy się w Polsce od marca, wiele osób wciąż nie potrafi rozpoznać u siebie typowych objawów COVID-19 i opisać ich lekarzowi. Jaki kaszel powinien nas niepokoić? Jak go złagodzić? Kiedy wezwać karetkę? Na najczęstsze pytania widzów WP dot. przebiegu COVID-19 odpowiada dr Michał Sutkowski.

W programie "Newsroom" dr Michał Sutkowski pytany był m.in. o przebieg infekcji wywołanej SARS-CoV-2. Jedno z pytań dotyczyło zmienności objawów.

- Choroba przebiega bardzo falowo. Czujemy się bardzo osłabieni, ten objaw zresztą przeważa i jest bardzo charakterystyczny – tłumaczy dr Sutkowski.

Specjalista podał również kilka domowych sposobów na złagodzenie uporczywego kaszlu, który często towarzyszy infekcji wywołanej SARS-CoV-2. Zaleca przede wszystkim nawilżanie dróg oddechowych, choćby przez częste picie wody i dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza.

Powinniśmy również pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń i utrzymywaniu nie za wysokiej temperatury powietrza – najlepiej 21 stopni Celsjusza.

Lekarz ostrzega jednak przed tabletkami i syropami przeciwkaszlowymi. Dlaczego? Dowiesz się, oglądając WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.