Trwa ładowanie...

Akupunktura w walce ze stresem

Akupunktura ma dwie główne cechy, które powodują, że jest ona tak chętnie stosowana w walce ze stresem. Po pierwsze, jest to medycyna energetyczna, co pozwala lepiej analizować znaczenie różnych objawów stresu. Po drugie, akupunktura proponuje nową, globalną wizję człowieka, który nie jest podzielony na poszczególne organy, tylko tworzy jedność wraz ze swoją duszą i otoczeniem.

W rezultacie ta pochodząca z Chin medycyna naturalna pozwala nie tylko łagodzić objawy, lecz także zwalczać przyczyny chorób i złego samopoczucia.

spis treści

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

1. Stres jako korek energetyczny

U osób zdrowych, żyjących w zdrowym środowisku, energia harmonijnie cyrkuluje w organizmie. Jednak każde zaburzenie powoduje korek energetyczny lub dysfunkcję któregoś z organów, co objawia się bezsennością, zaniepokojeniem, zdenerwowaniem i... stresem. ****

Osoba wykonująca akupunkturę przeprowadza kompleksowe badanie, którego celem jest odnalezienie miejsca zakłócenia równowagi energetycznej. Wizyta w gabinecie akupunktury rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, podczas którego analizowana jest charakterystyka Yin i Yang objawów oraz stan ogólny pacjenta.

Wszystko jest brane pod uwagę: sen, stan włosów i paznokci, problemy trawienne, sercowe, płucne, potliwość... Następnym etapem jest badanie kliniczne, z badaniem języka i pulsu włącznie.

2. Poszukiwanie przyczyny złego samopoczucia

Jako że medycyna chińska nie oddziela ciała od ducha, osoba wykonująca akupunkturę, oprócz badania ciała, przeprowadza również analizę wszystkich uczuć pacjenta, takich jak: niepokój, strach, złość, smutek. Organy ludzkie pełnią równocześnie dwie funkcje: fizjologiczną i psychiczną.

Na przykład wątroba jest bardzo wrażliwa na złość, śledziona z kolei silnie reaguje na zmartwienia, nerki na strach, a płuca na smutek. Takie kompleksowe badanie pozwala rozszyfrować istotę złego samopoczucia i wybrać odpowiednie punkty.

3. Jak wygląda seans akupunktury?

Punkty akupunktury są umiejscowione wzdłuż kanałów energii, które przebiegają przez ciało – meridianów. Pełnią one funkcję wzmacniania energii, niwelują bloki energetyczne, wzmacniają organizm oraz przywracają równowagę Yin i Yang.

Niektóre punkty, na przykład te umiejscowione na wewnętrznej stronie nadgarstka czy na mostku, są powszechnie uznawane za najlepsze w walce ze stresem. Nie ma jednak standardowych rozwiązań – każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i dla każdego przygotowywana jest terapia dostosowana do jego potrzeb.

Igły do akupunktury, zawsze sterylne, są trzymane około 20 minut podczas każdego seansu. Uwaga, po wizycie w gabinecie akupunktury może pojawić się uczucie zmęczenia, na szczęście krótkotrwałe. Jest to całkowicie normalne. Oznacza to, że energia została pobudzona i wyleczenie jest bliskie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Akupunktura w walce ze stresem
Akupunktura w walce ze stresem
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza