Trwa ładowanie...

Jakie choroby może sugerować ból w klatce piersiowej? (WIDEO)

Ewa Rycerz
17.02.2022 22:44

Ból w klatce piersiowej zawyczaj kojarzymy z zawałem serca. Tymczasem wcale nie musi go oznaczać. Istnieje szereg innych chorób, których symptomy zbliżone są do zawału. Mogą się one manifestować właśnie tego typu bólem, a nie muszą być tak samo groźne dla zdrowia i życia. Do wyleczenia niektórych z nich wystarczy porządny odpoczynek.

Poza bólem w klatce piersiowej można odczuwać kłucie w klatce piersiowej, ucisk w klatce piersiowej lub ból po prawej stronie klatki piersiowej. Wiele osób myśli, że są objawy zawału serca. Okazuje się jednak, że organizm ostrzeże przed zawałem nawet miesiąc wcześniej. Co ciekawe, u kobiet zawał serca daje inne objawy niż u mężczyzn. Z tego też względu objawy zawału serca u kobiet trudniej rozpoznać. Wiele osób zastanawia się jak pomóc gdy ktoś ma zawał. Kluczowe w tej sytuacji jest wezwanie karetki pogotowania.

Dolegliwości bólowe skoncentrowane w okolicy klatki piersiowej nie muszą informować o poważnych problemach zdrowotnych. Mogą być skutkiem dużego wysiłku fizycznego, przetrenowania, przeziębienia lub dużego zmęczenia. Przyczyn może być wiele zależnie od tego jaki konkretnie rodzaj bólu odczuwamy i w którym miejscu. Co wtedy powinniśmy zrobić?

Obejrzyj wideo i dowiedz się co tak naprawdę wywołuje zawał serca? Jak wygląda zawał serca oraz jak uniknąć zawału serca? Dlaczego objawy zawału serca mogą być widoczne na stopach?

Zobacz także:

Uzupełnij ankietę dla rodziców

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza