Trwa ładowanie...

Kanye West cierpi na psychozę

Kanye West po raz kolejny doznał załamania nerwowego. Z tego powodu przeniesiono go do centrum medycznego Uniwersytetu Kalifornii. W trudnych momentach wspierała go jego żona, Kim Kardashian.

1. West trafił do szpitala z powodu nieracjonalnego zachowania

„Kim była niesamowita. Wiedziała, że on sobie nie poradzi sam w takim stanie. Była przy nim przez cały ten czas, pomagała go karmić i leżała przy nim” – powiedział przyjaciel rodziny dla "US Weekly".

Niedawno w podobny sposób nad mężem czuwała siostra Kim, Khloe Kardashian. W tamtym roku  Lamar Odom przedawkował narkotyki, przez co trafił do szpitala.

„Wszystkie kobiety klanu Kardashian trwają przy swoich mężczyznach” – mówi informator.

Kanye West trafił do szpitala z powodu pogłębiającej się psychozy
Kanye West trafił do szpitala z powodu pogłębiającej się psychozy (Shutterstock)

Zagraniczne źródła podają, że Kim jest przy mężu przez większość czasu. Odeszła od niego tylko w czasie Święta Dziękczynienia, by świętować tą uroczystość razem z  rodziną.

Wcześniej zły stan zdrowia Kanye Westa tłumaczono przemęczeniem, odwodnieniem i bezsennością. Teraz jednak wiadomo, że raper cierpi na psychozę. Ostatnio widziano go 22 listopada, w domu swojego trenera. Podobno zachowywał się wtedy dziwnie, zakłócał porządek – zostały wezwane odpowiednie służby, a West trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego.

Raper już od dłuższego czasu zmaga się z depresją i paranoją. Ma manię prześladowczą. Według serwisu TMZ, kiedy trafił do szpitala, sądził, że „ktoś chce go dopaść”. Podobno podejrzewał nawet personel medyczny, przez co nie pozwalał lekarzom podjąć leczenia.

Teraz ciągle jest w uniwersyteckim centrum medycznym w Los Angeles, ale rodzina Kardashianów ma nadzieję, że niedługo wróci do domu i tutaj będzie mógł znaleźć się pod opieką lekarza.

Zobacz także

2. Psychozę trzeba leczyć farmakologicznie

Psychoza to poważny stan. W jego przypadku doznaje się różnych zaburzeń umysłu. Niekiedy chory całkowicie traci świadomość.

Choroba jest wywołana przez zaburzenia w funkcjonowaniu nauroprzekaźników w mózgu. Niekiedy bywa skutkiem depresji czy też nadużywania leków psychotropowych. Duże znaczenie mają też czynniki genetyczne.

Główne objawy psychozy to:

Psychozę leczy się farmakologicznie, środkami przeciwpsychotycznymi. Ich zadaniem jest hamowanie niekontrolowanych pobudzeń mózgu. Poza tym, chorzy przechodzą też psychoterapię.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.