Trwa ładowanie...

Kolejne doniesienia na temat złego stanu zdrowia Putina. Czeka na operację?

Spekulacje na temat stanu zdrowia przywódcy Rosji się nie kończą. Choroba Parkinsona, nowotwór tarczycy, zaburzenia osobowości i schizofrenia, to tylko niektóre z plotek, jakie krążą w mediach na ten temat. Choć główny zainteresowany plotek nie potwierdza, to najnowsze brzmią poważnie. Jak podaje Daily Mail, powołując się na kanał General SVR na Telegramie, informator z Kremla donosi, że Władimir Putin czeka na ''operację na raka".

spis treści

1. Najnowsze informacje. Putin ma raka?

Popularna w Ukrainie i w Rosji platforma o nazwie Telegram jest dla obu stron często źródłem informacji na temat trwającego konfliktu. Na kanale General SVR pojawiły się niedawno doniesienia na temat stanu zdrowia Putina. Informatorem ma być osoba z Kremla, która wie całkiem sporo na temat tego, co się dzieje w Rosji. Jak twierdzą media, to były, wysoki rangą wojskowy.

Zobacz film: "Nietypowe objawy raka tarczycy"

Nie ujawniając swej tożsamości, obwieścił, że już niebawem realną władzę po Putinie może przejąć Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa. A wszystko dlatego, że przywódca Rosji musi poddać się operacji, z którą zwlekał zbyt długo. Zgodnie z założeniami niedyspozycja Putina, uniemożliwiająca mu realne sprawowanie władzy, ma potrwać zaledwie dwa, trzy dni.

Jednak anonimowy informator przyznał, że Patruszew może tymczasowo zarządzać krajem także w wypadku, gdy stan Putina się pogorszy. Czy to znaczy, że głowa Rosji ma więcej problemów ze zdrowiem?

General SVR podaje, że Putin ma nie tylko chorobę Parkinsona, ale także nowotwór przewodu pokarmowego. Termin operacji onkologicznej ustalony był na połowę kwietnia. I choć, według informatora, operacja nie jest pilna, to choroba postępuje i nie można w nieskończoność odkładać terminu zabiegu.

2. Problemy psychiczne Putina

Już jakiś czas temu brytyjskie media donosiły, że zdaniem ekspertów opuchlizna na twarzy Putina może mieć związek z zażywaniem przez niego sterydów. Te z kolei odpowiadają za nadmierną i niekontrolowaną agresję.

Jak podaje General SVR, Putin cierpi także z powodu zaburzeń schizoafektywnych, które mogą manifestować się poprzez typowe dla schizofrenii halucynacje i urojenia, a także objawy zaburzeń nastroju – stany depresyjne, okresy manii itd.

Okazuje się jednak, że budzące wiele podejrzeń zachowanie Putina podczas ostatnich wystąpień publicznych i spotkań, może być nie tylko oznaką choroby, co skutkiem leczenia.

Czy zachowanie Putina można tłumaczyć zaburzeniami psychoafektywnymi?
Czy zachowanie Putina można tłumaczyć zaburzeniami psychoafektywnymi? (Getty Images)

Również na Telegramie pojawiły się doniesienia płynące od rzekomego informatora z Kremla, jakoby Putin otrzymał nowe leki z Zachodu, w większych dawkach. Skutkiem tego miały być silne zawroty głowy i osłabienie prezydenta Rosji.

Opuchnięta twarz, kurczowe trzymanie się stołu, rytmiczne poruszanie nogami w czasie wystąpień i drżenia dłoni są wciąż tematami niekończących się dyskusji na temat kondycji zdrowotnej głowy rosyjskiego państwa. Wydaje się jednak, że poznanie prawdy nie będzie łatwe, bo od dawna Kreml zaprzecza wszelkim plotkom na temat chorób, jakie mogą toczyć organizm Putina.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza