Trwa ładowanie...

Koronawirus. Antyszczepionkowcy będą płacić za leczenie COVID-19? Prof. Simon komentuje (WIDEO)

Prof. Anna Piekarska uważa, że osoby, które zachorowały na COVID-19, a nie zaszczepiły się, mając taką możliwość, powinny płacić za leczenie. Prof. Krzysztof Simon, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który był gościem programu "Newsroom" WP, skomentował ten pomysł.

- Jest jeden słaby punkt. Wiele osób się nie może zaszczepić z różnych powodów, tak jak na wszystkie inne choroby. Te osoby stanowią pewien kokon, bo są po różnych schorzeniach, przeszczepie szpiku, i jest okres, w którym nie mogą się szczepić. Natomiast osoby, które w szczycie pandemii jawnie bojkotują szczepienia i nie chcą się szczepić, a potem żądają opieki, są teoretycznie ubezpieczone. Nie możemy im tego zabronić. One szerzą zakażenie na inne osoby, i to jest kolejne świństwo czynione innym osobom - komentuje prof. Simon.

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dodaje, że jest zaniepokojony szerzącymi się Polsce nieprawdziwymi informacjami na temat szczepionek mRNA, które rzekomo zmieniają ludzki genom. Niestety, mimo że informacje są fałszywe, wielu ludzi skutecznie zniechęca się do szczepień.

- A jak je się pół kilo mięsa, w którym jest mRNA, to co? Za rok człowiek będzie bydlęciem czy baranem? Przecież to są absurdy. Ale ludzie niewykształceni w to wierzą. Uważają, że niektóre szczepionki są moralnie nieuzasadnione. Co to za absurdy? Po co to się robi? To jest jawne szkodzenie własnemu narodowi, swojemu społeczeństwu - nie kryje oburzenia prof. Simon.

Więcej w WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.