Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mieczysław Opałka, polski "pacjent zero" opowiada o objawach COVID-19, próbie oddania osocza i o nagłej popularności, która na niego spłynęła (WIDEO)

Zobacz film: "Mieczysła Opałka, polski "pacjent zero""

Pan Mieczysław Opałka to pierwszy Polak, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Z dnia na dzień 66-letni mężczyzna stał się osobą publiczną. Mieszkaniec Cybinki koło Słubic dziś jest już zdrowy i chętnie opowiada, o tym jak przeszedł COVID-19.

1. Polski "pacjent zero"

Jest pierwszym polskim pacjentem, u którego test na koronawirusa dał wynik pozytywny. To tzw. pacjent zero. W szpitalu spędził 19 dni. Wśród objawów koronawirusa pan Mieczysław wymienia ból głowy, kaszel, ale pojawiły się u niego także nietypowe objawy koronawirusa, jak utrata węchu czy smaku.

Dziś należy do ozdrowieńców, jak sam mówi - bardzo chciał oddać osocze wykorzystywane w leczeniu chorych na COVID-19, ale ze względu na swój wiek, nie jest to już możliwe.

Pan Mieczysław pragnie, by jego historia dotarła do jak największego grona odbiorców, bo nie ukrywa, że spotkał się z wieloma nieprawdziwymi zarzutami pod swoim adresem. "Chciałem opowiedzieć swoją wersję, bo ludzie mówili różne rzeczy. Wielokrotnie mnie uśmiercali, szykanowali (...) że jestem oszustem, że ktoś mnie wynajął, co ja nie słyszałem! To się w głowie nie mieści" - mówił polski "pacjent zero" w rozmowie z Wirtualną Polską..

Więcej w WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KORONAWIRUS BEZ TAJEMNIC

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.