Krzesełka dla dzieci

Krzesełka dla dzieci to ważny element wystroju pokoiku dziecięcego. Nasz maluch będzie ich potrzebował do siedzenia, odrabiania lekcji i zabawy. Krzesełko powinno być dobrane odpowiednio do wieku, wagi i wzrostu dziecka, a także do stylu całego pokoju. Można również wybierać spośród różnych materiałów, z których największą popularnością cieszą się drewno i plastik. Niezwykle ważne jest również krzesełko do karmienia dziecka, które zapewni malcowi podparcie podczas posiłku.

Zobacz film: "Jak odżywiać się w czasie ciąży?"

Krzesełko do karmienia dziecka

Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, należy pamiętać o uwzględnieniu krzesełka do karmienia na liście zakupów. Będzie ono potrzebne od chwili, gdy do diety malucha wprowadzi się stałe pokarmy. Krzesełko do karmienia dziecka musi być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Choć równie pożądane będą walory estetyczne, dzieci chętniej korzystają z przedmiotów, które im się podobają. Najlepiej wybrać takie, które posiada specjalny certyfikat - atest jakości. Krzesełko musi zapewniać oparcie dla plecków dziecka, a przy tym zapewniać mu stabilizację. Rodzic musi być pewny, że maluch nie wypadnie z krzesełka ani się z nim nie przewróci. Warto również upewnić się, że dziecko będzie można łatwo posadzić na krzesełku i swobodnie z niego wyjąć.

Krzesełka do karmienia wykonywane są z różnych tworzyw – mogą być drewniane, metalowe lub plastikowe. Drewniane krzesełka są najładniejsze i dobrze komponują się ze stołem i krzesłami w jadalni bądź w kuchni. Problem z nimi polega na tym, że zazwyczaj się nie składają i wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a jak wiadomo, każdy posiłek dziecka kończy się zabrudzeniami. Krzesełka metalowe można składać, jednak zwykle są dość ciężkie i niewygodne do przenoszenia. Coraz bardziej popularne stają się plastikowe meble dla dzieci – można je składać, mają wiele funkcji i łatwo je czyścić.

Wymiary stolika i krzesełka dla dzieci

Mebelki dla dzieci powinny być proporcjonalne do ich wzrostu. Producenci mebli dla dzieci z reguły podają informację, dla jakiego wieku przeznaczony jest dany produkt. Zasada jest taka, że dla rocznego malca siedzenie krzesełka powinno znajdować się na wysokości 13 cm, dla dwulatka powinno być na wysokości 20 cm, dla trzylatka – 25 cm, a dla pięciolatka – 30 cm. Blat stołu powinien być o 20 cm wyższy niż siedzenie krzesełka.

Jest wiele różnych stylów, kolorów i wzorów mebli dla dzieci. Warto wybrać to, co najbardziej spodoba się naszemu malcowi. Może to być krzesełko w ulubionym kolorze lub z motywem ulubionego bohatera z kreskówki. Rodzice mogą również wybrać krzesełka zgodne z bieżącymi trendami mody lub eleganckie drewniane meble w tradycyjnym stylu, które pasują do mebli kuchennych.

Meble dla dzieci spełniają wiele ważnych funkcji, również takich, które wymyśla maluch. W jednej chwili dziecko siedzi przy biurku i rysuje, po czym za chwilę rzuca na krzesła prześcieradło i robi sobie domek do zabawy. Ważne, aby krzesełka dla dzieci były wygodne, funkcjonalne i solidne – dopiero wtedy zdadzą egzamin w każdej sytuacji.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pokój dziecięcy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy

Dywan do pokoju dziecięcego

Dywan do pokoju dziecięcego

Dywany do pokoju dziecięcego, niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, muszą być przede wszystkim utrzymywane w czystości.

Pokój dziecięcy

Pościel dziecięca

Pościel dziecięca

Wybierając pościel dla niemowlaka, warto też zwrócić uwagę na to, by była antyalergiczna. Alergia i inne choroby układu oddechowego to obecnie dolegliwości bardzo powszechne.

Pokój dziecięcy

Dowiedz się, jak wybrać bezpieczną zabawkę dla dziecka

Dowiedz się, jak wybrać bezpieczną zabawkę dla dziecka

Zabawa a bezpieczeństwo Wybieranie zabawek dla dzieci, które je ucieszą i rozbawią to świetna zabawa, jednak ważne jest, aby pamiętać także o bezpieczeństwie. Chroń dziecko przed zadławieniem i innymi niebezpieczeństwami, podążając za naszymi wskazówkami. Ostre...

Pokój dziecięcy

Kąpiel dziecka

Kąpiel dziecka

Rodzice powinni zadbać o to, by kąpiel niemowlaka lub starszego dziecka była bezpieczna poprzez odpowiednie maty lub wkładki do wanny.

Pokój dziecięcy

Zabawka z kartonu

Zabawka z kartonu

Dla malucha wszystko, co znajduje się dookoła niego, może być doskonałym rekwizytem do zabawy, dlatego rodzice wcale nie muszą odwiedzać drogich sklepów.

Pokój dziecięcy

Szafa dziecięca

Szafa dziecięca

Tradycyjna szafa dla dziecka sprawia, że pokój jest bardziej przytulny. Tego typu meble pasują do wielu rodzajów innych elementów wystroju.

Pokój dziecięcy

Chodzik dla malucha

Chodzik dla malucha

Chodziki dla dzieci to nietrafiony pomysł, ponieważ negatywnie wpływają na naukę jednej z podstawowych umiejętności - chodzenia.

Pokój dziecięcy

Jak pomalować pokój dziecka?

do pokoju dziecka, malować ściany czy raczej zdecydować się na tapety? Dowiedz się, jak pomalować pokój dziecka. Projekt pokoju dziecięcego (...) i można z nich łatwiej usunąć zabrudzenia....

Pokój dziecięcy

Zabawki do kąpieli

Zabawa podczas kąpieli dla malucha powinny być wyprodukowane z tworzyw przeznaczonych do bezpiecznego użytkowania przez małe dzieci. Dlatego na opakowaniach zawsze szukaj informacji o przeznaczeniu ze względu na wiek dziecka. Kąpiel dziecka z dodatkowymi...