Krzesełka dla dzieci

Krzesełka dla dzieci to ważny element wystroju pokoiku dziecięcego. Nasz maluch będzie ich potrzebował do siedzenia, odrabiania lekcji i zabawy. Krzesełko powinno być dobrane odpowiednio do wieku, wagi i wzrostu dziecka, a także do stylu całego pokoju. Można również wybierać spośród różnych materiałów, z których największą popularnością cieszą się drewno i plastik. Niezwykle ważne jest również krzesełko do karmienia dziecka, które zapewni malcowi podparcie podczas posiłku.

Zobacz film: "Jak odżywiać się w czasie ciąży?"

Krzesełko do karmienia dziecka

Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, należy pamiętać o uwzględnieniu krzesełka do karmienia na liście zakupów. Będzie ono potrzebne od chwili, gdy do diety malucha wprowadzi się stałe pokarmy. Krzesełko do karmienia dziecka musi być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Choć równie pożądane będą walory estetyczne, dzieci chętniej korzystają z przedmiotów, które im się podobają. Najlepiej wybrać takie, które posiada specjalny certyfikat - atest jakości. Krzesełko musi zapewniać oparcie dla plecków dziecka, a przy tym zapewniać mu stabilizację. Rodzic musi być pewny, że maluch nie wypadnie z krzesełka ani się z nim nie przewróci. Warto również upewnić się, że dziecko będzie można łatwo posadzić na krzesełku i swobodnie z niego wyjąć.

Krzesełka do karmienia wykonywane są z różnych tworzyw – mogą być drewniane, metalowe lub plastikowe. Drewniane krzesełka są najładniejsze i dobrze komponują się ze stołem i krzesłami w jadalni bądź w kuchni. Problem z nimi polega na tym, że zazwyczaj się nie składają i wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a jak wiadomo, każdy posiłek dziecka kończy się zabrudzeniami. Krzesełka metalowe można składać, jednak zwykle są dość ciężkie i niewygodne do przenoszenia. Coraz bardziej popularne stają się plastikowe meble dla dzieci – można je składać, mają wiele funkcji i łatwo je czyścić.

Wymiary stolika i krzesełka dla dzieci

Mebelki dla dzieci powinny być proporcjonalne do ich wzrostu. Producenci mebli dla dzieci z reguły podają informację, dla jakiego wieku przeznaczony jest dany produkt. Zasada jest taka, że dla rocznego malca siedzenie krzesełka powinno znajdować się na wysokości 13 cm, dla dwulatka powinno być na wysokości 20 cm, dla trzylatka – 25 cm, a dla pięciolatka – 30 cm. Blat stołu powinien być o 20 cm wyższy niż siedzenie krzesełka.

Jest wiele różnych stylów, kolorów i wzorów mebli dla dzieci. Warto wybrać to, co najbardziej spodoba się naszemu malcowi. Może to być krzesełko w ulubionym kolorze lub z motywem ulubionego bohatera z kreskówki. Rodzice mogą również wybrać krzesełka zgodne z bieżącymi trendami mody lub eleganckie drewniane meble w tradycyjnym stylu, które pasują do mebli kuchennych.

Meble dla dzieci spełniają wiele ważnych funkcji, również takich, które wymyśla maluch. W jednej chwili dziecko siedzi przy biurku i rysuje, po czym za chwilę rzuca na krzesła prześcieradło i robi sobie domek do zabawy. Ważne, aby krzesełka dla dzieci były wygodne, funkcjonalne i solidne – dopiero wtedy zdadzą egzamin w każdej sytuacji.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki
najnowsze pytania

Artykuły Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki
Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Maty antypoślizgowe

odkleić od powierzchni i wysuszyć przed następnym użyciem. Maty antypoślizgowe to bardzo praktyczne zabezpieczenie dziecka w kąpieli. Obok krzesełek (...) siedziska i oparciu zapewniającym dziecku duży...

Jak wybrać imię dla dziecka?

Rzadkie imię dla dziecka

Rzadkie imię dla dziecka

Nietypowe imiona dla dzieci są coraz częściej wybierane. Niektórzy rodzice nie obawiają się nadać maluchowi imię, takie jak Gryzelda czy Barabasz.

Rozszerzanie diety

Co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

wysokiego krzesełka do karmienia dzieci, postaraj się, aby usadzić malucha wygodnie. Ważne jest też, aby stopy starszego dziecka miały podparcie (...) Karmienie dzieci to czasami niełatwe...

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Chodzik dla malucha

Chodzik dla malucha

Chodziki dla dzieci to nietrafiony pomysł, ponieważ negatywnie wpływają na naukę jednej z podstawowych umiejętności - chodzenia.

Pokój dziecięcy

Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlaka

Meble dla dzieci powinny być także trwałe, aby znosić ogromną ilość dziecięcej energii zużywanej między innymi na wyposażeniu pokoju

Pokój dziecięcy

Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Drewniane zabawki dla dzieci robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni.

Niezbędnik pacjenta

Hospicja dla dzieci (WIDEO)

Hospicja dla dzieci (WIDEO) Odtwórz wideo

Hospicja dla dzieci pełnią inną role, niż te dla osób dorosłych. Pomagają one w opiece nad ciężko chorymi, małymi pacjentami. Dziecko objęte

Akcesoria higieniczne i zdrowotne

Ogrodowy basen

Ogrodowy basen

Nawet najmniejszy basen może okazać się niebezpieczny dla dzieci. Maluchów nie powinno się pozostawiać bez opieki, czasem zwykłe poślizgnięcie może doprowadzić do nieszczęścia.

Zatrucia bluszczem trującym

Owocostan bluszczu trującego

Owocostan bluszczu trującego

Wszystkie części rośliny, a zwłaszcza owoce, są trujące dla człowieka, szczególnie dla dzieci.

Ubranka

Akcesoria dla maluszka

Akcesoria dla maluszka

Ubranka powinny być dostosowane do wieku dziecka. Trzeba pamiętać, że nie mogą krępować jego ruchów.