Nosidełka dla dziecka

Nosidła i chusty przeznaczone do noszenia dzieci zyskują coraz większą popularność wśród rodziców. Wychodzenie z domu z dzieckiem jest dużo prostsze, kiedy nie trzeba znosić po schodach ciężkiego wózka lub wnosić go do autobusu. Nosidła i chusty pozwalają także na utrzymanie ciągłego i – co niezwykle istotne dla rozwoju emocjonalnego maluszka – bliskiego kontaktu z dzieckiem podczas pobytu poza domem. Dostępne są różne rodzaje chust i nosideł, dlatego większość rodziców może bez problemu znaleźć najlepszą i najwygodniejszą dla siebie metodę noszenia dziecka.

Zobacz film: "Jak odżywiać się w czasie ciąży?"

Rodzaje nosidełek dla dzieci

  • Mei-Tai

Mei-Tai to azjatycki typ nosideł dla dzieci składający się z panela oraz pasów naramiennych i pasa biodrowego. Wymiary Mei-Tai należy dostosować do wieku i rozmiaru dziecka. Ten typ nosideł jest odpowiedni dla dzieci, które są w stanie usiąść.

Nosidełka dla najmłodszych

Nosidełka dają większą swobodę przede wszystkim rodzicom. Można z nich korzystać na spacerze czy robiąc zakupy w sklepie. Nie trzeba taszczyć ze sobą ciężkiego...

  • Podaegi

Jest to koreański typ nosidła składający się z prostokątnego materiału przyszytego do długiego pasa. Zakładanie podaegi jest bardziej skomplikowane niż w przypadku Mei-Tai, ale rozmiar dziecka nie jest tu tak istotny. Podaegi są zalecane dla niemowląt, które potrafią siedzieć.

  • Nosidła ergonomiczne

Są to nosidła zbliżone wyglądem do tradycyjnych nosideł miękkich, z tą jednak różnicą, że mają wszyte pasy na rzepy lub na sprzączki. Nosidła ergonomiczne są najwygodniejsze, kiedy nosi się dziecko na plecach. Nosidełka dają większą swobodę rodzicom. Można z nich korzystać na spacerze czy robiąc zakupy w sklepie. Nie trzeba taszczyć ze sobą ciężkiego i nieporęcznego wózka. Maluch w nosidełku czuje się bezpieczny, ponieważ jest blisko mamy lub taty. Nosidełek nie poleca się, jeśli rodzice mają zdrowotne problemy z kręgosłupem. Powinni zrezygnować z nosidełka na rzecz wózka, który jest w tym wypadku bezpieczniejszy, pod warunkiem że nie trzeba go będzie dźwigać, obciążając kręgosłup.

Rodzaje chust do noszenia

  • Chusty kółkowe

Ten rodzaj chust ma wszyte z jednej strony dwa kółka, przez które przekłada się końcówkę chusty. Chusty kółkowe łatwo się nakłada i reguluje, ponadto są uniwersalne dla osób o różnych rozmiarach. Nie poleca się ich jednak osobom z problemami z kręgosłupem, ponieważ chusty kółkowe obciążają ramię osoby niosącej dziecko.

  • Pouch

Pouch to pas materiału tworzący okrąg, który – złożony na pół – tworzy kieszonkę (pouch), do której wkłada się dziecko. Niezwykle istotne jest znalezienie właściwego rozmiaru poucha dla osoby noszącej dziecko, ponieważ źle dobrane nosidło może powodować u rodzica bóle kręgosłupa, a nawet zwyrodnienia kręgosłupa. Dobrą wiadomością jest fakt, że pouch można uszyć własnoręcznie w domu.

  • Chusty elastyczne

Są polecane dla niemowlaków, ponieważ są miękkie i dopasowują się do ciała rodzica i niemowlaka. Ponadto łatwo się je zakłada i można z nich wyjmować i wkładać z powrotem dziecko, w razie potrzeby. Dodatkową zaletą jest nieskomplikowana budowa chusty, co ma znaczenie przy dobieraniu pozycji przez rodzica do noszenia lub tulenia dziecka, ale także ze względu na dużą dowolność pozycji, w której można ułożyć w chuście dziecko.

  • Chusty wiązane

Chusty wiązane mają prostokątny kształt i są nieco bardziej skomplikowane w użyciu niż chusty elastyczne. Chusty wiązane są wytrzymałe, poza tym ściśle otulają dziecko, którego ciężar jest równomiernie rozłożony na ciele rodzica. Wymagają jednak pewnej wprawy i zręczności ze strony rodzica, który powinien nauczyć się przede wszystkim różnych wezłów, a następnie dobrać taki sposób wiązania chusty, który jest najbardziej optymalny dla niego i jednocześnie dla dziecka.

Nosidła i chusty mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki rodzice radzą sobie z zapokajaniem dziecięcej potrzeby bycia blisko mamy lub taty. Tradycyjne noszenie i tulenie dziecka na rękach bywa dla rodzica męczące, zwłaszcza kiedy waga dziecka jest już słuszna. Dodatkowo rodzice zwracają uwagę, że chusty dają im możliwość noszenia i tulenia dzieci, jednocześnie zostawiając swobodę rękom. Podczas spaceru, zamiast tradycyjnego wózka – kawałek tkaniny sprytnie zapięty tak, aby gwarantować dziecku bezpieczeństwo i wygodę? Może warto wypróbować, żeby sprawdzić, czy ta forma przypadnie wam do gustu i czy spodoba się waszemu dziecku.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wózki, nosidełka, chusty
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Wózki, nosidełka, chusty
Wózki, nosidełka, chusty

Ekowózek dla dziecka

Ekowózek dla dziecka

Ekowózki wykonane są z naturalnych materiałów, w przyszłości, po zakończeniu eksploatowania, nie staną się odpadami zaśmiecającymi naszą planetę.

Wózki, nosidełka, chusty

Nosidełka dla najmłodszych

Nosidełka dla najmłodszych

Nosidełka dają większą swobodę przede wszystkim rodzicom. Można z nich korzystać na spacerze czy robiąc zakupy w sklepie. Nie trzeba taszczyć ze sobą ciężkiego i nieporęcznego wózka.

Wózki, nosidełka, chusty

Ekowózki

rodzicielstwa można się również kierować, wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane (...) jej uprania. Ponadto wózek powinien być cichy i łatwy do sterowania....

Wózki, nosidełka, chusty

Wózek dla dziecka - zdjęcia

Wózek dla dziecka - zdjęcia

Kiedy dziecko wyrośnie z gondoli, warto kupić spacerówkę. Powinna ona zawierać budkę, która ochroni malucha przed wiatrem i deszczem.

Wózki, nosidełka, chusty

Akcesoria dla malucha

Akcesoria dla malucha

Bez względu na okoliczności dzieci zawsze powinny jeździć w dostosowanych do wieku i gabarytów, bezpiecznych fotelikach samochodowych.

Wózki, nosidełka, chusty

Wiązanie chusty - koala (WIDEO)

Wiązanie chusty - koala (WIDEO) Odtwórz wideo

ciężar malucha. Styl koala (sposób wiązania chusty) umożliwia wygodne poruszanie się z dzieckiem i wykonywanie drobnych, codziennych czynności (...) . Wiązanie chusty ma miejsce na wysokości klatki piersiowej - tak,...

Wózki, nosidełka, chusty

Jak wiązać chustę? (WIDEO)

Jak wiązać chustę? (WIDEO) Odtwórz wideo

, takie jak chusty czy nosidełka, mogą być pomocne w wielu sytuacjach. Coraz więcej mam decyduje się na zakup chusty, w której nosi niemowlę. Chusta (...) dla niemowląt ma wiele zalet, m.in.: jest...

Wózki, nosidełka, chusty

Chusta do noszenia dzieci

Chusta do noszenia dzieci

Chusta pozwala dziecku ułożyć się wygodnie i słyszeć bicie serca rodzica.

Wózki, nosidełka, chusty

Chusta do noszenia niemowląt

alternatywą. Pozwala zachować obie ręce wolne. Wiązanie chusty do noszenia niemowląt Chusta do noszenia dzieci ma kilka niewątpliwych zalet (...) . Poza tym dzięki niej możesz karmić dziecko publicznie. Chusta do noszenia umożliwia...

Wózki, nosidełka, chusty

Wózek dla niemowlaka

. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając wózek dla dziecka? Wózki dla dzieci Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje akcesoriów dla dzieci (...) . Wózki dla niemowląt można podzielić na trzy rodzaje: wózki...