Trwa ładowanie...

Chusta do noszenia niemowląt

Jak wiązać chustę? ostatnio zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Dzięki niej między rodzicem a dzieckiem wytwarza się silniejsza więź. Chusta do noszenia jest wygodnym rozwiązaniem dla rodziców aktywnych. Wózek wymaga wiele zachodu. Jest nieporęczny, gdy musisz wejść do sklepu, gdy chodnik jest nierówny lub gdy nie ma specjalnych podjazdów dla wózków. Noszenie malucha na rękach szybko męczy. Chusta do noszenia dzieci jest więc dobrą alternatywą. Pozwala zachować obie ręce wolne.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

spis treści

1. Wiązanie chusty do noszenia niemowląt

Chusta do noszenia dzieci ma kilka niewątpliwych zalet. Nie jest tak kłopotliwym środkiem transportu jak wózek. Pozwala dziecku ułożyć się wygodnie i słyszeć bicie serca rodzica. Rodzic, poruszając się, kołysze lekko dzieckiem, co ma niebagatelne znaczenie więziotwórcze między rodzicem a dzieckiem. Dzieci nadwrażliwe na bodźce zewnętrzne docenią możliwość bycia tak blisko rodzica. Kołysanie uspokaja je i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Chusta do noszenia dzieci
Chusta do noszenia dzieci

Opieka nad małym dzieckiem wymaga poświęcenia wiele czasu i siły. Kiedy dziecko jest duże, poruszanie

zobacz galerię

Poza tym ten ruch jest niemowlakowi doskonale znany.

Chusta do noszenia niemowląt jest polecana, gdy twojemu maleństwu dokucza kolka niemowlęca. Chusta do noszenia powoduje, że brzuszek dziecka jest cały czas masowany. Poza tym dzięki niej możesz karmić dziecko publicznie. Chusta do noszenia umożliwia dyskretne karmienie piersią.

Chusta do noszenia niemowląt
Chusta do noszenia niemowląt

Chusta pozwala dziecku ułożyć się wygodnie i słyszeć bicie serca rodzica.

zobacz galerię

Jak wiązać chusty do noszenia dzieci?

 • Na brzuchu – chusta do noszenia niemowląt może być wiązana na brzuchu. Na brzuchu i plecach powstaje podwójny krzyż. Takie wiązanie chusty pozwala na ułożenie dziecka na dwa sposoby. Po pierwsze, gdy jest malutkie lub gdy chcemy karmić piersią, układamy je na leżąco. Jeżeli dziecko jest już trochę większe, można je usadzać pionowo.
 • Na plecach – chusty do noszenia dzieci wiązane na plecach mają wiele zalet. Dzięki temu rodzic może swobodnie spacerować, w domu ma więcej możliwości ruchu. Wiązanie chusty do noszenia na plecach sprawdza się w wypadku starszych dzieci.

2. Zalety chusty do noszenia dziecka

Chusty są proste w użyciu i bardzo lekkie. Zastanawiasz się, jaka chusta do noszenia dziecka będzie najlepsza? Będzie to zależało od ciebie i od rozmiarów dziecka. Chusta kieszonka najlepsza będzie dla początkujących. Chusta na kółkach i wiązana wymagają już więcej wprawy. Chusta elastyczna do noszenia ma wymiary o długości 2,5 do 5 metrów. Można ją wiązać na różne sposoby.

Zalety chusty kieszonki:

 • prosta w obsłudze,
 • ma małe wymiary,
 • można ją zawiązać tak, by dziecko nosić na biodrze,
 • można z niej szybko i wygodnie wkładać i wyjmować malucha.

Zalety chusty na kółkach:

 • umożliwia noszenie dziecka na biodrze,
 • daje możliwość szybkiego wyjmowania i wkładania dziecka,
 • można w niej wygodnie karmić dziecko piersią,
 • jej dużą zaletą jest fakt, że może być użytkowana przez kilku opiekunów,
 • ponieważ ma uniwersalny rozmiar, można ją kupić na prezent młodej mamie.

Zalety chusty tkanej:

 • można ja przewiązać tak, by nosić dziecko na biodrze,
 • może być używana przez kilku opiekunów,
 • jest idealna na długie spacery,
 • ma uniwersalną rozmiarówkę.

Zalety chusty wiązanej elastycznej:

 • mogą ją używać różni opiekunowie,
 • zapewnia komfort podczas długich przechadzek,
 • ma uniwersalny rozmiar.

Nosidełka dla niemowląt są również prostym rozwiązaniem. Mają małe wymiary, są łatwe w obsłudze i umożliwiają szybkie wkładanie i wyjmowanie dziecka. Nosidełko dla niemowląt ma najczęściej uniwersalne rozmiary. Może być noszone na grubsze ubranie lub pod kurtką.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza