Trwa ładowanie...

Czy pierwszy raz boli? – przygotowanie do stosunku, mity

Czy pierwszy raz boli? Czy można się do tego przygotować? Z kim należy go przeżyć? Większość młodych ludzi ma nadzieję na spontaniczne, ale także pierwsze niezapomniane doświadczenie seksualne. Pomimo tego, że pierwszy raz nie jest w większości możliwy do zaplanowania to warto się do niego przygotować. Pierwszy seksualny stosunek jest bardzo ważny dla psychiki, ponieważ w większości przypadków ten pierwszy raz może być wspomnieniem na całe życie. Dlatego odpowiedzialność w tym przypadku odgrywa najważniejszą rolę. Każdy powinien zadbać o to, aby pierwszy raz był pozytywnym wspomnieniem.

spis treści

1. Czy pierwszy raz boli?

Oczywiście pierwszy raz powinien być przeżyciem romantycznym, ale nie wolno zapominać o tym, że jest to także natura, dlatego trzeba się zastanowić przykładowo nad doborem antykoncepcji. Jest to poważna kwestia, zatem dobrym rozwiązaniem będzie na pewno wizyta u lekarza ginekologa. Jest to kwestia intymna, ale ginekolog jest specjalistą, dla którego nie powinno stanowić problemu odpowiedzenie na pytanie, czy pierwszy raz boli? Warto wybrać ginekologa, do którego możemy mieć zaufanie. O co można zapytać podczas takiej wizyty? Rzecz jasna można spytać o to, czy pierwszy raz boli, ale jedną z istotniejszych kwestii jest antykoncepcja.

Zobacz film: "Jej pierwszy raz"

Pierwszy raz to często wspomnienie na całe życie
Pierwszy raz to często wspomnienie na całe życie

Ważnym pytaniem jest dobór antykoncepcji. Jeżeli wybór padnie na tabletkę antykoncepcyjną lekarz powinien zlecić odpowiednie badania, aby dobrać odpowiednią tabletkę. Nie mniej ważna jest informacja o sposobie jest stosowania. Gdy para wybierze prezerwatywę także musi wiedzieć jak się ją stosuje. W aptekach można także kupić żele plemnikobójcze, które dostępne są bez recepty. Można zapytać o stosunek przerywany, ale nie jest to metoda antykoncepcji, która zapewnia pełne zabezpieczenie przed ciążą. Trzeba wiedzieć, że żadna z metod nie gwarantuje stuprocentowej pewności. Dlatego ginekolog, który przeprowadza takiego rodzaju rozmowę powinien także wspomnieć o możliwych konsekwencjach stosunku seksualnego.

7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna
7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna [10 zdjęć]

Wydawać by się mogło, że antykoncepcja gwarantuje 100% zabezpieczenia przed ciążą. Niestety bywają takie

zobacz galerię

2. Mity pierwszego razu

Pytania, które zadaje sobie kobieta to przede wszystkim, czy pierwszy raz boli, czy w trakcie stosunku dojdzie do krwawienia? Dla kobiety pierwszy raz jest związany z defloracją. Czym jest defloracja? Jest to przerwanie błony dziewiczej. Ważne, aby zarówno kobieta jak mężczyzna wiedzieli, że nie każda kobieta krwawi w momencie defloracji. Czy pierwszy raz boli? Nie zawsze, ponieważ wszystko zależy od anatomii kobiety, od wybranej przez parę pozycji seksualnej. Seks podczas pierwszego razu nie musi zakończyć się orgazmem, ponieważ na to wpłynąć może stres wywołany dla przykładu świadomością o nieplanowanej ciąży.

To też warto wiedzieć

Błona dziewicza może nie zostać przerwana, ponieważ może być zbyt gruba. Zdarzają się przypadki, kiedy wymagana jest w tej kwestii interwencja chirurgiczna. Pierwszy raz to mocno emocjonalne przeżycie, dlatego tak ważne jest wzajemne zrozumienie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Przerwanie błony dziewiczej
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza