Trwa ładowanie...

Wczesne objawy nowotworu, na który Polacy chorują najczęściej

Rak płuc to nie przelewki i najlepsze zastosowanie ma tutaj powiedzenie "lepiej zapobiegać niż leczyć". Jest to jeden z najbardziej podstępnych nowotworów. Tkanka w płucach jest przyjaznym środowiskiem dla rozwoju guza pierwotnego.

Zobacz film: "Myśleli, że to rak. Szokujący przypadek medyczny"

spis treści

1. Pierwsze objawy

Wykrycie tego schorzenia na wczesnym etapie jest bardzo ważne, dlatego jeśli zaobserwujesz u siebie poniższe objawy, bezzwłocznie zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania niezbędnych badań.

Rak płuc w początkowym stadium to cichy zabójca. Objawy nie występują, są bagatelizowane lub mylone z innymi chorobami.

Do wczesnych objawów należą:

Wczesne objawy raka płuc
Wczesne objawy raka płuc [5 zdjęć]

Wiele osób lekceważy chroniczny kaszel lub przyzwyczaja się do niego, zakładając, że wynika on np. z...

zobacz galerię

Wszelkie niepokojące symptomy i objawy utrzymujące się przez dłuższy czas wymagają konsultacji z lekarzem. Im szybciej zaczniemy działać, tym mamy większe szanse na całkowite wyleczenie.

2. Badania w kierunku raka płuc

Najczęściej raka płuc we wczesnym stadium wykrywa się przy okazji innych badań, np. zdjęcia rentgenowskiego. Profilaktyka jest bardzo ważna, szczególnie gdy znajdujesz się w grupie ryzyka.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.