Trwa ładowanie...

Wokalista Dan Reynolds ma zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Dan Reynolds jest najbardziej znany jako wokalista w nagrodzonym Grammy zespole Imagine Dragons, ale 29-letni muzyk zamierza wypowiedzieć się w sprawie, która dotyczy go osobiście od wczesnej dorosłości, gdy miał 20 lat.

Na początku Reynolds narzekał na ból, który odczuwał tak, jakby ktoś mu się wwiercał w nerwy w dolnej części jego pleców, nigdy nie podejrzewał, że lekarze rozpoznają u niego zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (AS).

Jest to choroba zapalna, która może powodować ból stawów, najczęściej w okolicy kręgosłupa. Zgodnie z Mayo Clinic choroba może spowodować, że niektóre kręgi w kręgosłupie łączą się ze sobą, co prowadzi do przygarbionej postawy, która z czasem może doprowadzić do problemów z oddychaniem.

"Nie mogłem spać w nocy i zacząłem tracić mobilność w swoim ciele" - powiedział Reynolds dla FoxNews.com.

Dan Reynolds często odczuwał ból związany z chorobą podczas koncertów
Dan Reynolds często odczuwał ból związany z chorobą podczas koncertów (Facebook)

Objawy Reynoldsa zaczęły się, gdy zespół Imagine Dragons stawiał pierwsze kroki na scenie muzycznej i zyskiwał coraz większą popularność, jednak jego bolesna choroba zaczęła wpływać na jego występy na scenie.

"Mieliśmy występy, podczas których nie mogłem nawet ruszyć się od mikrofonu" - powiedział. "Byłem w tak wielkim bólu, że po prostu musiałem się trzymać sztywno mikrofonu".

Reynolds nazywa swoje schorzenie "ukrytą chorobą", ponieważ chociaż około pół miliona ludzi żyje z nią na co dzień, jest stosunkowo mało znana. Lekarze początkowo wiązali jego dolegliwości z bólem związanym z rwą kulszową lub innymi schorzeniami niższych partii pleców przez prawie rok, dopóki nie został prawidłowo zdiagnozowany.

Oprócz przyjmowania przepisanych leków Reynolds zdał sobie sprawę, że musi dokonać wielu zmian w stylu życia, aby pomóc utrzymać swoją chorobę w ryzach. Pracował nad zmianą diety i zaczął wykonywać więcej ćwiczeń, które obejmują m.in. zajęcia jogi trzy razy w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Ze względu na podjęte przez niego wysiłki, choroba była w remisji przez okres dłuższy niż rok. Teraz Reynolds chce mówić o swojej chorobie i rozpowszechniać przydatne informacje, aby pomóc innym osobom, u których zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Aby zwiększyć świadomość społeczną, nawiązał współpracę z Spondylitis Association of America (SAA) oraz z Novartis Pharmaceuticals Corporation i został gospodarzem nowego interaktywny talk-show o nazwie "This AS Life Live!"

Program został tak zaprojektowany, aby dać poczucie wspólnoty między osobami z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa i ma nadzieję złagodzić uczucie samotności, które według Reynoldsa jest powszechne wśród pacjentów z tym schorzeniem.

Podczas gdy strona zapewnia informacje o AS, główną radą Reynoldsa jest, aby umówić się na wizytę do reumatologa. Ponieważ AS można leczyć na wiele różnych sposobów, ale tylko dobry specjalista może znaleźć odpowiedni plan dla danej osoby.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.