Trwa ładowanie...

Występowanie impotencji

Nieustanny stres, choroby oraz palenie papierosów – to przyczyny impotencji. Problemy z erekcją dotyczą coraz większej grupy mężczyzn. Szacuje się, że 80% przypadków impotencji to kłopoty fizjologiczne. Powtarzające się problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji ma połowa mężczyzn pomiędzy 40 a 70 rokiem życia. Impotencja u mężczyzn to już choroba cywilizacyjna. 10% panów z tej grupy wiekowej ma całkowitą impotencję. Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

spis treści

1. Objawy i przyczyny impotencji

Czym jest impotencja?
Czym jest impotencja?

Impotencja to niemoc płciowa, która powoduje zmniejszanie sprawności seksualnej. Jeśli zaburzenia są

zobacz galerię

Zobacz film: "Nie bój się seksuologa"

O zaburzeniach seksualnych można mówić wówczas, gdy trudności współżycia powtarzają się wielokrotnie mimo istnienia pozytywnej relacji emocjonalnej między partnerami w dłużej trwającym związku. Pojawienie się takich

objawów impotencji w kontaktach seksualnych, szczególnie gdy istnieje takie napięcie, jest zjawiskiem normalnym, wynikającym z przeżywanego stresu.

Ten rodzaj zaburzenia seksualnego pojawia się stopniowo i rozwija się stale, co jest spowodowane przez uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia, schorzenia neurologiczne, hormonalne. Na zaburzenia erekcji mają wpływ choroby serca i naczyń, w tym nadciśnienie tętnicze.

1.1. Impotencja neurogenna

Przyczyną impotencji są urazy i choroby kręgosłupa, w których znajduje się ośrodek erekcji. Operacja albo radioterapia gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, odbytnicy bądź jelita grubego prowadzą do uszkodzenia nerwów, a to jest bezpośrednią przyczyną impotencji u mężczyzn.

1.2. Leki a męska impotencja

Przyjmowanie niektórych leków, min. antydepresyjnych, uspokajających, obniżających ciśnienie krwi, mogą przyczynić się do zaburzeń erekcji. Podobny wpływ ma cukrzyca i stosowanie leków na tę chorobę. Wówczas mamy do czynienia z impotencją mieszaną.

1.3. Psychiczne przyczyny impotencji

Nieustanny stres, życie w biegu, depresja, złość, zmęczenie, nuda, strach przed zarażeniem, lęk przed porażką powodują zaburzenia seksualne. Impotencję psychogenną spotyka się zazwyczaj u młodszych mężczyzn.

2. Leczenie impotencji

Erekcja - zdjęcia
Erekcja - zdjęcia

Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi

zobacz galerię

W leczeniu impotencji bardzo istotne jest określenie przyczyn impotencji.

Brak erekcji u wielu mężczyzn wywołuje wstyd. Specjaliści uważają występowanie impotencji za zjawisko narastające. Twierdzą, że jest ściśle związane z niekorzystnym skutkiem przemian cywilizacyjnych. Przy wielu sposobach leczenia zaburzeń erekcji zauważyć należy, że najskuteczniejsze są metody iniekcji w ciało jamiste członka i przyjmowanie tabletek.

Impotencja to problem, o którym mężczyźni niechętnie rozmawiają z lekarzem. Unikanie tematu jednak nie pomoże w ustaleniu przyczyny impotencji ani w zastosowaniu leczenia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza