Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Żółty Tydzień w Polsce

Do 15 kwietnia w całym kraju trwać będzie akcja „Żółty Tydzień”. Jej głównym celem jest zachęcanie Polaków do szczepień przeciwko wirusowi HBV, odpowiedzialnemu za wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

spis treści

1. Żółtaczka typu B

Żółtaczka typu A określana jest również mianem żółtaczki pokarmowej i choroby brudnych rąk. Z kolei żółtaczka typu B rozwija się w wyniku kontaktu z zakażoną krwią. Do zakażenia może dojść w szpitalu, salonie fryzjerskim, kosmetycznym lub u dentysty. Jego przyczyną jest źle wysterylizowany sprzęt używany w tych miejscach. Wirusa nie da się całkowicie wyeliminować, dlatego też ogromne znaczenie ma profilaktyka zakażeń. Najlepszym sposobem na uniknięcie wirusowego zapalenia typu B są szczepienia.

2. Szczepienia przeciwko HBV

Szczepienia przeciwko wirusowi HBV zalecane są przed zabiegami chirurgicznymi, a także przed wyjazdami zagranicznymi, na przykład do krajów afrykańskich. Można się im poddać w punktach szczepień, gdzie nie trzeba recepty od lekarza pierwszego kontaktu, a szczepionki dostępne są na miejscu. „Żółty Tydzień” jest organizowaną już po raz 22 akcją, która ma na celu uwrażliwianie na problem wirusowego zapalenia wątroby typu B. Dzięki niej można dowiedzieć się więcej o konsekwencjach zakażenia wirusem HBV, a także o znaczeniu szczepień. Co więcej, podczas „Żółtego Tygodnia” można taniej zaszczepić się przeciw WZW typu B.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza