Trwa ładowanie...

Chory na raka mózgu ojciec nie może stawić się na ślubie córki. Para podejmuje zaskakującą decyzję

 Karolina Rozmus
19.10.2021 14:20
Chory na raka mózgu ojciec nie może stawić się na ślubie córki. Para podejmuje zaskakującą decyzję
Chory na raka mózgu ojciec nie może stawić się na ślubie córki. Para podejmuje zaskakującą decyzję (Getty Images)

Nieuleczalny nowotwór, z powodu którego cierpi ojciec panny młodej, sprawia, że przyszli małżonkowie decydują się zmienić plany związane ze ślubem. Występują z nietypową prośbą do władz szpitala, a pracownicy postanawiają zaangażować się w działania związane z uroczystością.

spis treści

1. Wyjątkowe okoliczności

W Guthrie Robert Packer Hospital w Pensylwanii miała miejsce nietypowa uroczystość. Zarówno władze szpitala, jak i jego pracownicy zaangażowali się w zorganizowanie ślubu.

Władze szpitala zaangażowały się w zorganizowanie ślubu młodej parze
Władze szpitala zaangażowały się w zorganizowanie ślubu młodej parze (Getty Images)
Zobacz film: ""Wasze Zdrowie" - odc. 1"

Utpal Roychowdhury, jeden z pacjentów, przebywał w placówce z powodu glejaka – nowotworu mózgu. Jego stan nie dawał nadziei na opuszczenie szpitala w najbliższym czasie. Dla chorego na nowotwór było to trudne doświadczenie, zwłaszcza że zbliżał się najważniejszy dzień w życiu córki mężczyzny.

Również Cassiopeia Roychowdhury nie wyobrażała sobie ceremonii zaślubin bez ojca. W związku z tym postanowiła wystąpić do władz szpitala z nietypową prośbą.

2. Szpital angażuje się w uroczystość

Zrozumienie, jakim wykazali się pracownicy szpitala oraz ich zaangażowanie sprawiły, że wydarzenie to szeroko omawiane było w lokalnych mediach. Na platformie YouTube placówka opublikowała szczegóły z przygotowań do niecodziennego wydarzenia.

"Jestem niesamowicie dumna z pracy, jaką mój personel wykonuje, aby zapewnić te niezapomniane przeżycia naszym pacjentom i ich rodzinom" – powiedziała dyrektor medyczny ds. medycyny paliatywnej, dr Patricia Fogelman.

Dzięki życzliwości szpitala młoda para mogła świętować najważniejszy dzień ich życia wraz z nieuleczalnie chorym ojcem panny młodej.

3. Czym jest glejak?

Glejak to złośliwy nowotwór mózgu, którego przyczyny powstawania wciąż nie znalazły naukowego uzasadnienia. Pojawia się bez względu na wiek i charakteryzuje się wysoką złośliwością z tendencją do szybkiego wzrostu.

Podobnie, jak w przypadku innych nowotworów mózgu, glejak może na początkowym etapie dawać mało charakterystyczne i trudne do identyfikacji z rakiem objawy: bóle głowy, nudności i wymioty, zaburzenia pamięci.

W bardziej zaawansowanym stadium glejak objawiać się może utratą czy zaburzeniami wzroku, utratą zdolności mówienia, pisania, liczenia, a nawet niedowładem kończyn.

Leczenie glejaka, a co za tym idzie – przeżywalność w przypadku tego nowotworu zależy od wielu czynników i może wynosić od kilku miesięcy do 10 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze