Chory na raka mózgu ojciec nie może stawić się na ślubie córki. Para podejmuje zaskakującą decyzję
Nieuleczalny nowotwór, z powodu którego cierpi ojciec panny młodej, sprawia, że przyszli małżonkowie decydują się zmienić plany związane ze ślubem. Występują z nietypową prośbą do władz szpitala, a pracownicy postanawiają zaangażować się w działania związane z uroczystością.
1. Wyjątkowe okoliczności
W Guthrie Robert Packer Hospital w Pensylwanii miała miejsce nietypowa uroczystość. Zarówno władze szpitala, jak i jego pracownicy zaangażowali się w zorganizowanie ślubu.
Utpal Roychowdhury, jeden z pacjentów, przebywał w placówce z powodu glejaka – nowotworu mózgu. Jego stan nie dawał nadziei na opuszczenie szpitala w najbliższym czasie. Dla chorego na nowotwór było to trudne doświadczenie, zwłaszcza że zbliżał się najważniejszy dzień w życiu córki mężczyzny.
Również Cassiopeia Roychowdhury nie wyobrażała sobie ceremonii zaślubin bez ojca. W związku z tym postanowiła wystąpić do władz szpitala z nietypową prośbą.
2. Szpital angażuje się w uroczystość
Zrozumienie, jakim wykazali się pracownicy szpitala oraz ich zaangażowanie sprawiły, że wydarzenie to szeroko omawiane było w lokalnych mediach. Na platformie YouTube placówka opublikowała szczegóły z przygotowań do niecodziennego wydarzenia.
"Jestem niesamowicie dumna z pracy, jaką mój personel wykonuje, aby zapewnić te niezapomniane przeżycia naszym pacjentom i ich rodzinom" – powiedziała dyrektor medyczny ds. medycyny paliatywnej, dr Patricia Fogelman.
Dzięki życzliwości szpitala młoda para mogła świętować najważniejszy dzień ich życia wraz z nieuleczalnie chorym ojcem panny młodej.
3. Czym jest glejak?
Glejak to złośliwy nowotwór mózgu, którego przyczyny powstawania wciąż nie znalazły naukowego uzasadnienia. Pojawia się bez względu na wiek i charakteryzuje się wysoką złośliwością z tendencją do szybkiego wzrostu.
Podobnie, jak w przypadku innych nowotworów mózgu, glejak może na początkowym etapie dawać mało charakterystyczne i trudne do identyfikacji z rakiem objawy: bóle głowy, nudności i wymioty, zaburzenia pamięci.
W bardziej zaawansowanym stadium glejak objawiać się może utratą czy zaburzeniami wzroku, utratą zdolności mówienia, pisania, liczenia, a nawet niedowładem kończyn.
Leczenie glejaka, a co za tym idzie – przeżywalność w przypadku tego nowotworu zależy od wielu czynników i może wynosić od kilku miesięcy do 10 lat.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.